Książka o Fidze – doceniona w konkursie

Książka szczecińskiej autorki została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie! „Figa i tajemnica złotego brokatu” Kingi Konieczny to mądra publikacja dla dzieci. Opowiada o przygodach psa adoptowanego ze schroniska. Książeczka przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników – do samodzielnego lub rodzinnego czytania.

28-06-2022
Prestiż

Tusia, piernikowy złodziejaszek, tajemnica i śledztwo… Ta książka o Fidze to już druga odsłona przygód pieska ze schroniska. Niedawno została doceniona w konkursie Literacka Nagroda Motyli.

Wyróżnienie w konkursie

Na konkurs wpłynęło 270 zgłoszeń. „Figa...” znalazła się wśród 13 wyróżnionych publikacji. Literacka Nagroda Motyli organizowana jest przez Wydawnictwo Papierowy Motyl oraz firmę dystrybucyjną Motyle Książkowe. To konkurs dla wydawców, autorów, ale również: self-publisherów. Celem projektu jest m.in. promocja małych, niszowych wydawnictw oraz ich profesjonalna obsługa.

Seria książek o Fidze została zaś lokalnie wydana i dystrybuowana. – Właściwie ogranicza się tylko do Szczecina. To wielka satysfakcja dla mnie jako autorki i ogromna radość, że jurorzy po zapoznaniu się z tyloma świetnymi książkami uznali, że świąteczna przygoda Figi zasługuje na wyróżnienie, jest wartościową książką dla dzieci, warto ją promować i umożliwić jej szerszą dystrybucję. Wielkie gratulacje należą się również ilustratorce Magdalenie Kalenin, bo jestem pewna, że jej ilustracje miały wpływ na ocenę książki – mówiła autorka tuż po wyróżnieniu.

Książeczka z przesłaniem

Świąteczna książka o Fidze to ciekawa publikacja. Tytułowa bohaterka jest psem po przejściach. Dostaje nowe życie i dostarcza Tusi oraz jej rodzinie mnóstwa wrażeń… oraz ważnych lekcji. Warto dodać, że Figa ma swój pierwowzór w rzeczywistości! To pies przygarnięty przez rodzinę autorki. Od czasu wydania książek o jej przygodach zdobywa coraz większą popularność.

Poza tym, publikacja jest starannie wydana pod względem językowym, edytorskim oraz przepięknie zilustrowana. Twórczyni przygód Figi, Kinga Konieczny, to zaś socjolożka i szczecińska dziennikarka, przez wiele lat związana z redakcją Gazety Wyborczej. To także współautorka zbioru reportaży, przewodników turystycznych i autorka książek „A ty zostaniesz ze mną” i „Matki Solidarności”. „Figa” jest jej pierwszym projektem czytelniczym skierowanym do najmłodszych.

Gratulacje dla Autorki! Czekamy na trzecią część przygód pieska. Już jesteśmy ciekawi, jaka będzie następna książka o Fidze. A Wy?

kw/ źródła: szczecin.wyborcza.pl, wydawnictwo.kadruk.pl, 24kurier.pl, zdjęcia: Wydawnictwo KAdruk


 

Najpopularniejsze książki Moniki Szwai 


 

Prestiż  
Sierpień 2022