Najpiękniejsze plaże na Pomorzu Zachodnim

Szerokie, kuszące białym piaskiem. Kojarzące się z zagranicznymi kurortami i oblegane przez tłumy. Zaciszne, mniej tłoczne oraz spokojne. Dzikie i romantyczne z malowniczymi klifami... Wśród najpiękniejszych plaż w Polsce nasze zachodniopomorskie zakątki zdecydowanie się wyróżniają. Poza tym, są docenianie! Pomorze Zachodnie ma najwięcej w Polsce plaż, kąpielisk i marin z certyfikatem „Błękitnej Flagi”. Dodatkowo, nasze miejscowości nadmorskie są często bardzo urokliwe. Jeśli planujecie wypoczynek nad wielką wodą, warto poznać je bliżej. Jakie są najpiękniejsze plaże na Pomorzu Zachodnim? Sprawdźcie!

24-06-2022
Prestiż

 Urlop nad wodą? Weekend nad Bałtykiem? Wakacje nad morzem? Piasek, szum fal, krzyk mew. Marzy Wam się wakacyjny raj? Nie od dziś wiadomo, że najpiękniejsze plaże są na Pomorzu Zachodnim! Czyste, bezpieczne, malownicze. Znajdują się tu zarówno popularne kąpieliska, jak też plaże bez tłoku.

Najlepsze plaże w Polsce

Zachodniopomorskie plaże często są wyróżniane w różnych rankingach i zestawieniach kąpielisk morskich. To wyjątkowe zakątki. W tym roku nasze plaże wyróżniono w zestawieniu „Top 10. Ranking polskich plaż 2022” magazynu „Travelist”. Wygrało Świnoujście, a na drugim miejscu pojawił się Kołobrzeg. Poza tym, wyróżniono też Trzęsacz i Jarosławiec.

Prócz tego, portal „Wakacje.pl”, w zestawieniu „Najpiękniejsze miejsca w Polsce – nasze TOP 20” również zwrócił uwagę na zachodniopomorskie wybrzeże! W rankingu znalazły się Świnoujście i Trzęsacz.

Polecane plaże na Pomorzu Zachodnim

Nadmorskie miejscowości Pomorza Zachodniego od lat prowadzą w rankingach najpiękniejszy plaż kraju. Jeśli zadajecie sobie pytanie „Gdzie jechać nad morze?” – spieszymy z pomocą. Zachodniopomorskie wybrzeże jest piękne i pełne atrakcji. Trzy nasze plaże są zaś szczególnie lubiane. To te nadmorskie zakątki bywają najczęściej wyróżniane.

Plaża w Świnoujściu to jedno z najbardziej lubianych kąpielisk w kraju. Od lat powiewają tu „Błękitne Flagi”. Ta szeroka, piaszczysta plaża jest jedną z największych, najczystszych i najbezpieczniejszych na polskim wybrzeżu. Bywa nazywana Majorką Północy.

W okolicy znajduje się mnóstwo atrakcji dla turystów. Świnoujście wyróżnia m.in. bliskość Wolińskiego Parku Narodowego, zabytkowe forty, port, promenady, Park Zdrojowy czy znak nawigacyjny Stawa Młyny. Nadmorska miejscowość jest wakacyjnym hitem, który przyciąga polskich i zagranicznych turystów.

Plaża w Kołobrzegu to duma polskiego wybrzeża. Szeroka, piaszczysta i czysta. Regularnie wyróżniana „Błękitną Flagą”. Idealna dla rodzin z dziećmi. W jej otoczeniu zaś na turystów czeka mnóstwo wakacyjnych rozrywek. Molo, latarnia morska, urokliwy bulwar. Niedaleko znajduje się Park Zdrojowy.

Poza tym, Kołobrzeg słynie z dużej liczby uzdrowisk i sanatoriów. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny, gdzie leczy się przede wszystkim choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i stawów.

Plaża w Trzęsaczu jest zaciszna, romantyczna i kameralna, z łagodnym zejściem. Wyróżnia ją klif, taras widokowy oraz ruiny gotyckiej świątyni. Poza tym, wiąże się z nią legenda o syrenie Zielenicy. Według opowieści, stęskniony Bałtyk próbuje zabrać swoją córkę, pochowaną na przykościelnym cmentarzu. To tu można więc gołym okiem obserwować odwieczną walkę morza z lądem.

Plaża ta rok w rok otrzymuje certyfikat „Błękitnej Flagi”. Doceniana jest za czystość wody, dbałość o środowisko naturalne, bezpieczeństwo na kąpielisku i udogodnienia dla niepełnosprawnych. To klejnot Wybrzeża Rewalskiego.

Ulubione plaże zachodniopomorskie

Nie sposób wymienić wszystkich pięknych kąpielisk morskich w województwie. Warto jednak wyróżnić jeszcze kilka. Ładne plaże znajdują się też m.in. w Dziwnówku, Łukęcinie, Niechorzu, Pustkowie, Wisełce, Dąbkach, Gąskach czy Łazach. Każdy ma jednak swoje ulubione miejsca nadmorskie. Jakie plaże nad Bałtykiem według Was są najpiękniejsze?

kw/ źródła: magazyn.travelist.pl, wakacje.pl, swinoujscie.info.pl, e-nocleg.pl, trzesacz.pl, zdjęcia: Pixabay


Jeziora, kąpieliska i plaże blisko Szczecina


 

Prestiż  
Sierpień 2022