Internet na każdą kieszeń

Zastanawiasz się, którzy operatorzy oferujący Internet stacjonarny działają w Szczecinie? Jak szukać ofert, a przy okazji wybrać tę najlepszą? Na wszystkie z tych pytań znajdziesz odpowiedzi w poniższym poradniku. Zapraszamy do lektury!

24-06-2022
Prestiż

Kto oferuje Internet stacjonarny w Szczecinie?

Wśród firm oferujących stały dostęp do Internetu wyróżnimy m.in. znanych operatorów komórkowych, czyli marki:

  • Orange,
  • Play,
  • T-Mobile.

Do tego dochodzi „żelazna czwórka” marek, które kojarzą się z Internetem stacjonarnym w dużych miastach. To m.in.:

  • Vectra,
  • UPC,
  • Netia,
  •  

Do tych znanych w całym kraju firm należy doliczyć także lokalne, np. LanTech Networks z ofertą światłowodu do 600 Mb/s czy CPU-NET, przedsiębiorstwo Ireneusza Dębskiego, które od 2005 roku lat oferuje dostęp do Internetu na terenie Bezrzecza, Żelechowa, Bukowa, Niebuszewa, Gocławia, Golęcina i Warszewa.

Gdzie szukać atrakcyjnych ofert?

Zapewne przynajmniej część z powyższych firm zabiega o Twoją bezpośrednią uwagę np. poprzez ulotki i katalogi wrzucane do skrzynki pocztowej lub pozostawiane na klatce schodowej. Aktywni w danych rejonach przedstawiciele firm rzeczywiście mogą czasami zaproponować interesujący, także pod względem ceny pakiet. Możesz też wchodzić na strony internetowe poszczególnych firm i sprawdzać, jakie mają aktualne promocje. To wszystko jednak pochłania dużo czasu, a poza tym można się łatwo pogubić w niuansach i różnicach pomiędzy poszczególnymi propozycjami dla klientów ze Szczecina.

Jest na to rozwiązanie: rozbudowana porównywarka ofert operatorów działających na polskim rynku, w której można dokładnie przyjrzeć się wybranej firmie, np. Multimedii w Szczecinie pod tym adresem https://komorkomat.pl/internet-stacjonarny/szczecin/multimedia/. Można też zestawić w jednym miejscu propozycje od wszystkich pozostałych, lokalnych dostawców Internetu stacjonarnego.

Tak, to możliwe – oferty Orange, Netia, Play, T-Mobile, Vectra, UPC, Multimedia, LanTech czy CPU-NET ze Szczecina w jednym miejscu! Ranking ułatwia przegląd i porównanie ofert, znacznie skraca czas podejmowania decyzji, a zarazem zwiększa szanse na znalezienie oszczędności w domowym budżecie. Czym zatem kierować się przy wyborze?

Cena Internetu stacjonarnego w Szczecinie

Najwięcej ofert stałego, nielimitowanego łącza w Szczecinie znajdziesz w przedziale cenowym ok. 60-70 zł. Cenniki poszczególnych operatorów są jednak zróżnicowane ze względu na różne prędkości odbierania i przesyłania danych, a także dodatkowe usługi, które mogą tworzyć pakiet (np. połączenie Internet stacjonarny + telefonia komórkowa + telewizja kablowa w ramach jednej umowy). Tak czy inaczej dzięki porównaniu ofert o podobnych parametrach możesz zaoszczędzić od kilkunastu do kilkudziesięciu zł w skali miesiąca.

Prędkość połączenia Internetu stacjonarnego – Szczecin

Jak przystało na duże miasto, w wielu miejscach Szczecina połączenie światłowodowe stało się oczywistym standardem. Z tego powodu możesz liczyć na wiele ofert z prędkością pobierania danych do:

  • 300 Mbit/s,
  • 600 Mbit/s,
  • 1 Gb/s.

Im większe potrzeby, wynikające z np. z faktu zamiłowania do gier sieciowych lub obowiązków zawodowych, tym konieczniejsze staje się wykupienie droższego, ale szybszego Internetu stacjonarnego.

Podsumowanie

Na Twój wybór mogą wpłynąć jeszcze takie kwestie jak np. długość trwania umowy (12-24 miesiące, a może zawierana na czas n