Szczeciński hotel wyróżniony

Grand Focus Hotel zwyciężył w głosowaniu czytelników w ramach plebiscytu branżowego czasopisma „Hotelarz”. Obiekt działa od roku, a już został doceniony! Szczeciński hotel zbiera mnóstwo pozytywnych opinii.

31-05-2022
Prestiż

W głosowaniu „Hotelarza” czytelnicy oddali ponad 10 tysięcy głosów. Szczeciński hotel doceniono za wyjątkową architekturę łączącą historię oraz nowoczesność.

Grand Focus Hotel doceniony

Ideą konkursu organizowanego przez miesięcznik „Hotelarz” jest przedstawienie ciekawych rozwiązań architektonicznych, które realizują pomysły o dużych walorach estetycznych oraz użytkowych. Wyróżnia się Hotelarskie Inwestycje Roku. Tym razem wśród finalistów znalazły się trzy bardzo ciekawe obiekty: AC by Marriott z Krakowa, Crystal Moutain z Wisły i nasz Grand Focus Hotel.

Szczeciński hotel wygrał w kategorii „Laureat Czytelników”, uzyskując ponad 4,6 tys. głosów. Docenili go również eksperci. W głównym głosowaniu kapituły, składającej się z kilkudziesięciu branżowych ekspertów, zajął 6. miejsce. Na łamach „Hotelarza” nie brakowało pozytywnych opinii.

Szczeciński hotel z pomysłem

Grand Focus Hotel Szczecin usytuowany jest w sercu miasta i oferuje 89 pokoi, w tym 7 luksusowych apartamentów. Do tego: centrum fitness, prywatny parking, zaplecze konferencyjne oraz bar. Dodatkowo, do dyspozycji gości przygotowano takie udogodnienia jak restauracja, całodobowa recepcja, obsługa pokoju oraz bezpłatne WiFi.

Obiekt wyróżnia wyjątkowa lokalizacja. Czterogwiazdkowy hotel znajduje się w sercu miasta i działa w połączonych ze sobą zabytkowych kamienicach. Właścicielem jednej z nich był dawny mecenas sztuki oraz przedsiębiorca Heinrich Wolfgang Ludwig Dohrn.

Hotel zaprojektowano z dbałością o każdy szczegół, tak by idealnie połączyć ze sobą nowoczesność i elementy klasyki. Projekt przebudowy kamienicy, wraz z przeszkloną nadbudową, przygotowało biuro iDS Architekci, a za projekt wnętrz odpowiada studio Virgo.

Szczeciński hotel oddaje ducha marki Grand. „W środku znajduje się historyczna klatka schodowa, a wnętrza zainspirowane są nowojorskimi apartamentami. W hotelu królują jasne kolory i marmurowe wzory przełamane złotymi i miedzianymi elementami dekoracyjnymi. na podłogach włoskie kafle Marazzi, sufity wieńczą bogate dekory i kryształowe żyrandole Dorchester”: można przeczytać na stronie e-hotelarz.pl.

 

źródła: wszczecinie.pl, e-hotelarz.pl, propertydesign.pl, focushotels.pl/ zdjęcia: focushotels.pl


 

Ukryte piękno Szczecina 


 

Prestiż  
Sierpień 2022