Pielęgnacja dla wrażliwych

Pielęgnacja twarzy krok po kroku ma znaczenie w przypadku każdego rodzaju skóry. Jeżeli zadbamy o odpowiedni dobór produktów pielęgnacyjnych i będziemy stosować je regularnie, uda nam się spowolnić procesy starzenia, a nawet znacząco poprawić stan cery. Ale co w przypadku, jeżeli nasza skóra jest szczególnie wrażliwa? Czy w takiej sytuacji poranna i wieczorna rutyna bywa szczególnie skomplikowana?

28-04-2022
Prestiż

Cechy cery wrażliwej

Jeżeli chodzi o cerę wrażliwą, to wyróżnia ją kilka dosyć charakterystycznych cech. Przede wszystkim zaczerwienienie, które potrafi pojawić się w niezwykle różnych sytuacjach. Poza tym obecny może być też świąd, któremu towarzyszyć będzie lekka opuchlizna. Jeżeli chcemy zapobiegać występowaniu takich zmian, powinniśmy zwrócić uwagę na to, jak wygląda nasza pielęgnacja twarzy krok po kroku.

Nie można też zapominać o dosyć nieprzyjemnym uczuciu ciepła oraz napięcia. Cera wrażliwa najczęściej reaguje na zmiany temperatur, dlatego jej posiadacze powinni szczególnie uważać w przypadku chłodniejszych pór roku, kiedy to często przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach. Poza tym skóra reaguje też na inne zmiany atmosferyczne. Pielęgnacja cery wrażliwej musi być przemyślana, ponieważ niektóre kosmetyki także będą wywoływały zaczerwienienie bądź świąd.

Czy cera wrażliwa wymaga zupełnie innego traktowania?

Ze względu na wspomniane wyżej cechy cera wrażliwa bywa nieco problematyczna w pielęgnacji. Musimy zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry i bardzo rozważnie dobierać kosmetyki. Ich skład powinien być stworzony właśnie pod kątem dbania o cerę wrażliwą. Producenci bardzo często umieszczają taką informację na opakowaniu produktów. Okazuje się, że wiele osób ma problem z zaczerwienieniem, świądem czy opuchlizną, dlatego też powstają kosmetyki, które mają pomagać niwelować te nieprzyjemne objawy.

Pielęgnacja cery wrażliwej

Pielęgnacja twarzy krok po kroku w przypadku cery wrażliwej jest bardzo zbliżona do rutyny, jaką stosujemy w przypadku skóry normalnej, suchej, tłustej, mieszanej czy trądzikowej. Inne będą głównie stosowane produkty oraz częstotliwość ich aplikacji. W przypadku szczególnej wrażliwości powinniśmy uważać z takim kosmetykiem jak peeling. Lepiej wybierać wariant enzymatyczny oraz stosować go możliwie jak najrzadziej. 

Codzienna pielęgnacja cery wrażliwej nie może wywoływać zaczerwienienia czy świądu. Dlatego podczas rutyny staramy się nie pocierać zbytnio skóry i wykonywać delikatne ruchy. Jeżeli sięgamy po produkty z kwasami lub innymi, silnie działającymi substancjami aktywnymi, to powinniśmy upewnić się, że będą one dla nas odpowiednie. Nie powinny działać drażniąco. 

Mając cerę wrażliwą, warto wyposażyć swoją kosmetyczkę w kosmetyki o działaniu kojącym. Tych nie brakuje na drogeryjnych półkach. Mogą być to między innymi toniki, kremy, sera czy maseczki. Mamy tutaj pełną dowolność. Szybko dostrzeżemy, że nasza skóra jest uspokojona i rzadziej reaguje na różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, z którymi mamy styczność praktycznie przez cały czas. 

Prestiż  
Czerwiec 2022