Ubezpieczeni na życie

W ostatnich latach ubezpieczyciele odnotowują wzrost zainteresowania polisami na życie. W rzeczywistości tego rodzaju zabezpieczenie oferuje niemal każdy towarzystwo ubezpieczeniowe, a co więcej, w różnych pakietach. Jak wybrać odpowiednią ofertę ubezpieczenia na życie dla siebie i swoich bliskich?

17-01-2022
Prestiż

Składka zależna od wielu czynników

Najwięcej kontrowersji wśród klientów ubezpieczalni budzi wysokość składki ubezpieczeniowej, jaką należy zapłacić na objęcie ochroną. Dziwić może fakt, iż w niektórych przypadkach składka wynosi zaledwie kilkanaście złotych, w innych zaś - nawet kilkaset złotych w skali miesiąca. Warto mieć świadomość, że na jej wysokość wpływają takie czynniki, jak:

  • suma ubezpieczeniowa, czyli kwota, do której ubezpieczyciel ponosi odpowiedzialność,
  • częstotliwość płatności składek - najkorzystniej jest uregulować płatność jednorazowo,
  • ilość osób podlegająca ubezpieczeniu,
  • wiek ubezpieczonego,
  • zakres ochrony.

Zanim zdecydujemy się na konkretną polisę, warto sprawdzić ranking ubezpieczeń na życie, porównując tym samym oferty.

Zakres ochrony

Dla ubezpieczonego bardzo istotny jest zakres ochrony, jaką oferuje ubezpieczyciel. Innymi słowy, należy dowiedzieć się, w jakich przypadkach możliwe będzie uzyskanie odszkodowania i w jakiej wysokości. Najczęściej ubezpieczyciele wypłacają należne środki w przypadku:

Istnieje jednak możliwość połączenia kilku polis w jedną, w ramach ubezpieczenia na życie. Przykładem jest ochrona życia, a także ochrona zdrowia w jednym pakiecie. Tego rodzaju połączenia mogą okazać się bardzo korzystne cenowo, jeśli planujemy zakup dwóch osobnych polis. Wielu ubezpieczycieli oferuje również pakiety dodatkowe do ubezpieczenia na życie, których zakup będzie kosztował nas mniej, niż wykupienie osobnej polisy. 

Ubezpieczenie dla całej rodziny

Większość ubezpieczycieli doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest ochrona całej rodziny, w tym także i dzieci. Zakup polisy dla każdego jej członka może okazać się bardzo kosztowny, jednak obecnie mamy możliwość wykupienia korzystnych cenowo pakietów. Wysokość składki jest w tym przypadku wyższa niż gdybyśmy kupowali ubezpieczenie tylko dla jednej osoby. Z drugiej strony cena jednostkowa jest o wiele niższa niż w przypadku, gdy kupujemy polisę dla każdego członka rodziny osobno. Warto więc zainteresować się pakietami rodzinnymi bądź przeznaczonymi dla par, dzięki którym można nieco zaoszczędzić. Niektórzy mają możliwość wykupienia ubezpieczenia na życie w pracy, za niewielką opłatą (resztę składki finansuje pracodawca). Dobrze jest jednak dopytać czy ubezpieczyć można tylko siebie, czy może (za nieco większą stawką) całą swoją rodzinę? Nie ulega bowiem wątpliwości, że ubezpieczenie na życie jest wartościowym zabezpieczeniem dla każdego, także dla najmłodszych. 

 

Prestiż  
Kwiecień 2022