Rynek nieruchomości w Szczecinie - domy o jakim metrażu są najbardziej poszukiwane?

Szczecin od kilku lat jest lokalizacją przyciągającą nabywców nieruchomości – mowa tutaj zarówno o tych, którzy poszukują miejsca do życia, jak i przedsiębiorcach poszukujących sposobów na zyskowne ulokowanie swojego kapitału. Jakiej wielkości domy w Szczecinie należą do tych najczęściej kupowanych? Przekonajmy się.

24-11-2021
Prestiż

Szczecin – zalety lokalizacji

Podejmując się analizy rynku nieruchomości w Szczecinie warto wziąć pod uwagę korzyści, jakie miasto oferuje osobom decydującym się na zakup domu na jego obszarze. Żeby wymienić choćby kilka zalet – Szczecin jest rozbudowanym ośrodkiem miejskim uznawanym za jedno z większych centrów akademickich w naszym kraju, oferującym ponadto mieszkańcom dostęp do zróżnicowanych parków i rezerwatów przyrody, do których możemy zaliczyć choćby Szczeciński Park Krajobrazowy czy obszary Natura 2000. Nie bez znaczenia pozostaje również lokalizacja miasta, która sprawia, że weekendowe wyjazdy nad morze mogą stać się codziennością dla jego mieszkańców.

Ponadto Szczecin oferuje udogodnienia i poziom życia charakterystyczne dla większych ośrodków miejskich przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanych cen zarówno jeżeli chodzi o codzienne zakupy, jak i popularne nieruchomości.

Jakie domy w Szczecinie kupujemy najchętniej?

Szczeciński rynek nieruchomości obfituje w oferty mieszkań i domów o przeróżnym metrażu oraz wartości. Wyraźną tendencją którą możemy jednak dostrzec na rynku pierwotnym miasta jest budowanie dużych domów o powierzchni około 195 metrów kwadratowych. Za jej sprawą Szczecin uplasował się w pierwszej dziesiątce polskich miast o największej powierzchni nowych domów budowanych na początku 2020 roku.

Sytuację wyjaśnia w dużej mierze fakt iż Szczecin jako miasto studenckie jest obiektem zainteresowania inwestorów, poszukujących nieruchomości wynajmowanych studentom. Tego typu inwestycje z uwagi na swoje przeznaczenie najlepiej sprawdzą się, gdy metraż domu pozwoli na podzielenie go na wiele niezależnych pokoi.

Korzystając z odpowiednich narzędzi możemy bez większego nakładu czasu znaleźć nieruchomość skrojoną na miarę swoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy poszukujesz sposobu na ulokowanie swojego kapitału czy też planujesz zamieszkać w Szczecinie, przechodząc na stronę https://gratka.pl/nieruchomosci/domy/szczecin możesz zapoznać się z najatrakcyjniejszymi ofertami sprzedaży domów, dopasowanymi do Twoich oczekiwań.

Jakie jeszcze możliwości daje nam Szczecin?

Zwiększone zainteresowanie zakupem domów w Szczecinie spowodowane jest również drastyczną podwyżką cen mieszkań na jego obszarze. Trend dał się we znaki już na początku ubiegłego roku i od tego czasu nieprzerwanie nabiera na sile. Co ciekawe – ceny domów, choć wzrosły z uwagi na inflację oraz zmieniające się standardy budowy i wymogów technicznych stawianych tego typu nieruchomościom, nie odbiegły tak wyraźnie od swojej wyjściowej pozycji.

Dla osób poszukujących mniejszego domu w korzystnej cenie szczeciński rynek wtórny oferuje ogromne możliwości. Od domków letniskowych po skromne domy o metrażu w okolicach 100 metrów kwadratowych – wszystko na miarę naszych potrzeb znajdziemy przeglądając domy w Szczecinie na morizon.pl. Serwis umożliwia nam nie tylko zapoznanie się z najnowszymi ofertami sprzedaży domów, ale także szczegółowe dopasowanie ich do naszych oczekiwań za pomocą zróżnicowanych filtrów wyszukiwania, a nawet konfigurację alertów informujących nas o nowych okazjach spełniających nasze wymogi. Dzięki temu rozwiązaniu żadna okazja zakupu nieruchomości w Szczecinie nie przejdzie nam koło nosa.

Prestiż  
Styczeń 2022