Medycznie i Estetycznie

Naturalnie dobra jakość

Zabiegi z jej zastosowaniem długotrwałe efekty, ponadto robią to w sposób naturalny i są alternatywą dla np. tradycyjnych wypełniaczy. O dwóch doskonałych zabiegach: preparacie Ellanse i niciach Silhouette Soft, czerpiących z medycyny regeneracyjnej, rozmawiamy z dr n. med. Marcinem Wiśniowskim, specjalistą chirurgii ogólnej i transplantologii klinicznej.

Autor

Aneta Dolega

Ellanse nazywany jest inteligentnym wypełniaczem. Panie doktorze, na czym polega jego działanie i czym się różni od kwasu hialuronowego, który jest najbardziej popularnym tego rodzaju preparatem?

Ellanse to bardzo silny biostymulator tkankowy długotrwale działający w skórze. W jego skład wchodzą dwie substancje. Żel nośnikowy pod postacią karboksymetylocelulozy oraz łańcuchy polikaprolaktonu zamknięte w idealnie gładkich mikrosferach. Żel odpowiada za natychmiastowy efekt wypełnienia, który jest widoczny bezpośrednio po zabiegu. W tym czasie polikaprolakton stymuluje powstanie nowych włókien kolagenowych. Stymulacja ta nasila się aż do uzyskania maksymalnego poziomu po około 3 miesiącach. W przypadku Ellanse uzyskany efekt jest bardzo naturalny, następuje stopniowa poprawa jakości skóry i naturalne odtworzenie objętości.

Dla kogo jest przeznaczony jest Ellanse i jak trwałe jest jego działanie?

Preparat przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie naturalny wygląd, dobrą jakość skóry oraz długotrwałe efekty. Może być używany zarówno do odtwarzania objętości jak i samej poprawy i zagęszczenia skóry. Długość działania zależy od rodzaju użytego preparatu. W przypadku Ellanse S będzie to rok, natomiast w przypadku Ellanse M – dwa lata. Co bardzo ważne, przez cały ten okres stymulacja kolagenu utrzymywana jest na takim samym poziomie. Preparat ten doskonale sprawdza się także u osób bardzo aktywnych fizycznie, które szybko metabolizują kwas hialuronowy. Zapewnia on bardziej stabilne i długotrwałe efekty.

Jeśli ktoś wcześniej miał wykonany zabieg z użyciem kwasu hialuronowego to może skorzystać także z Ellanse?

Oczywiście, ale pod pewnymi warunkami. Jeżeli chcemy podać preparat w miejsce, gdzie wcześniej podany był kwas hialuronowy, należy poczekać do wchłonięcia się kwasu.

Na rynku medycyny estetycznej jest kilka rodzajów nici do liftingu i odmładzania twarzy. Co wyjątkowego jest w niciach Silhouette Soft, że warto skorzystać z ich działania?

Nici dostępne na rynku różnią się między sobą zarówno budową jak i materiałem, z którego są wykonane. Te czynniki oraz prawidłowa kwalifikacja pacjenta, wpływają na ostateczny efekt zabiegu. Nici Silhouette Soft zbudowane są z kwasu polimlekowego – jednego z najsilniejszych stymulatorów kolagenu.

W swojej konstrukcji posiadają stożki, a nie haczyki, co daje 2,5 razy większą siłę utrzymywania repozycjonowanych tkanek oraz mocniejsze zakotwiczenie, a jednocześnie nie drażni tkanek. Po ich implantacji dochodzi do repozycjonowania tkanek, a kwas polimlekowy powoduje stymulację kolagenu, co znacząco wpływa na poprawę jakości skóry.

Czy faktycznie aplikacja nici daje aż tak widoczne efekty?

Tak, ale pod warunkiem dobrej kwalifikacji pacjenta do tego typu zabiegu. Chodzi przede wszystkim o jakość skóry.

W przypadku bardzo cienkiej i wiotkiej skóry lub bardzo grubej i hipertroficznej nie uzyskamy zadowalających i długotrwałych efektów. W niektórych przypadkach istnieje także możliwość wcześniejszego przygotowania skóry do takiego zabiegu przy pomocy urządzeń wysokoenergetycznych

Są osoby, które mają obawy co do tego rodzaju zabiegu. Aplikacja nici i to, że mamy później coś obcego pod skórą... W praktyce to jednak nie jest aż tak niezwykłe.

Silhouette Soft to całkowicie biodegradowalne nici, tak więc ich obecność w tkance podskórnej jest czasowa. Bezpośrednio po implantacji są one wyczuwalne, ale z czasem pacjenci w ogóle nie odczuwają ich obecności. W chirurgii, różnego rodzaju nici, stosowane są powszechnie i praktycznie podczas każdego zabiegu, dlatego nie uważam, aby ich zastosowanie w obrębie twarzy, było czymś niezwykłym.

Dziękuję za rozmowę.

 

dr n. med. Marcin Wiśniowski

specjalista chirurgii ogólnej, specjalista transplantologii klinicznej, międzynarodowy trener implantacji nici Silhouette Soft, trener w zakresie przeszczepiania komórek macierzystych, pochodzących z tkanki tłuszczowej, zastosowania kwasu, hialuronowego oraz biostymulatora tkankowego Ellanse.