Leczymy z pasją – Dom Lekarski

Precyzyjna diagnoza i szybkie leczenie potrafią poprawić komfort życia, a nawet je uratować. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na wysokiej jakości usługi medyczne powstał Dom Lekarski, który od 2001 r. pomaga pacjentom przywrócić zdrowie i sprawność. Niezmienna misja Domu Lekarskiego to kompleksowa opieka medyczna dla dzieci i dorosłych: konsultacje, badania diagnostyczne i laboratoryjne, zabiegi operacyjne oraz rehabilitacja. Obecnie realizuje ją w 4 centrach medycznych i 2 szpitalach na Lewobrzeżu i Prawobrzeżu Szczecina, które skupiają ponad 150 lekarzy różnych specjalizacji.

Autor

Prestiż

Nowoczesne standardy zabiegowe

Oferta szpitalna Domu Lekarskiego obejmuje takie specjalizacje, jak m.in.: okulistyka, ortopedia, laryngologia, ginekologia, proktologia, flebologia, chirurgia ogólna czy chirurgia plastyczna. Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów należą: laserowa korekcja wzroku, leczenie zaćmy, chirurgia żylaków, usuwanie migdałków, korekcja przegrody nosowej, leczenie nietrzymania moczu, plastyka pochwy i warg sromowych, plastyka piersi, plastyka powiek, a także zabiegi ortopedyczne oraz leczenie bólu kręgosłupa metodą termolezji. Wszystkie zabiegi wykonywane są w nowoczesnych warunkach szpitalnych i ambulatoryjnych, co pozwala na szybki powrót pacjentów do zdrowia i pełnej sprawności.

– Doświadczeni i cenieni przez pacjentów specjaliści, najnowszy sprzęt oraz doskonale wyposażona sala operacyjna gwarantują bezpieczeństwo podczas zabiegu oraz w trakcie pobytu w szpitalu, a przede wszystkim komfort i intymność. Kierujemy się holistycznym podejściem do naszych pacjentów, opiekując się nimi na każdym etapie leczenia – mówi Maja Berezowska, Kierownik Centrum Medycznego i Szpitala Piastów.

Misja: przywrócić uśmiech i zdrowie

Nad odpowiednim przygotowaniem pacjenta do zabiegu w Domu Lekarskim czuwają lekarze oraz Koordynatorki Opie­ki Szpitalnej. Ich głównym zadaniem jest profesjonalna opieka nad pacjentem od momentu konsultacji kwalifikującej do zabiegu, aż do zakończenia leczenia. Koordynatorki kontaktują się z pacjentem zakwalifikowanym do zabiegu, pomagają w przygotowaniu dokumentów oraz przypominają o wykonaniu niezbędnych badań. Większość badań pacjenci mogą wykonać w Domu Lekarskim, nawet w ciągu jednego dnia.

– Wychodzę naprzeciw pacjentowi i staram się, aby cały proces przygotowania do zabiegu odbył się pomyślnie – mówi Dorota Maciejewska, Koordynatorka Opieki Szpitalnej ze Szpitala Piastów. Dzięki dobrej i ścisłej współpracy między zespołem szpitalnym a pacjentem zabiegi przebiegają płynnie i efektywnie.

– W tej pracy najbardziej podoba mi się wdzięczność pacjentów. To, że potrafią nas docenić, a także przyjazną atmosferę u nas w szpitalu – dodaje Dorota.

Dla komfortu i satysfakcji pacjenta. Opieka pooperacyjna

Pacjent, który zostaje na noc po zabiegu, objęty jest całodobową opieką lekarzy oraz pielęgniarek, a także rehabilitantów, z którymi może kontynuować współpracę po opuszczeniu szpitala. W Szpitalach Piastów i Gombrowicza samopoczucie pacjenta po zabiegu jest bardzo ważne, dlatego każdy może liczyć na pomoc w zakresie indywidualnego dopasowania diety, organizacji transportu czy umówienia fizjoterapeuty.

W Domu Lekarskim cały zespół dba z najwyższą starannością o to, by przeprowadzić pacjentów przez procedurę zabiegową w sposób komfortowy, spokojny i bezpieczny. Doświadczeni lekarze, nowoczesne techniki operacyjne oraz sprzęt medyczny, a przede wszystkim serdeczne podejście do pacjenta to standardy każdego dnia.