Wszyscy na korty!

Turniej Tenisowy Kia Polmotor Stars Cup, który rozegra się już 21 maja w hali tenisowej Kia Polmotor Arena, to impreza, która doskonale wpisuje się w sportowy pejzaż Szczecina, dokładając się do wizerunku miasta jako miejsca, które kocha tenis.

Autor

Aneta Dolega

Turniej jest organizowany dla amatorów i pasjonatów tenisa. Rozgrywany będzie w formule Lucky Doubles, czyli gra podwójna, pary losowane. System rozgrywek grupowo-pucharowy. Uczestnicy walczyć będą o nagrody i dyplomy zagwarantowane przez Kia Polmotor oraz Radio Eska, organizatorów wydarzenia. Za przygotowanie rozgrywek odpowiada Akademia Tenisa Promasters i Szczeciński Klub Tenisowy.

Hala tenisowa Kia Polmotor Arena, w której wszystko się odbędzie oferuje graczom 3 korty o nawierzchni akrylowej z certyfikatem międzynarodowej federacji ITF. Nawierzchnia, w odróżnieniu od typowego hard courtu, jest komfortowa zarówno dla graczy początkujących jak i topowych zawodników. Jest bardziej miękka i co ważne – „przyjazna stawom”. W hali znajduje się oświetlenie ledowe o natężeniu, które spełnia wymogi na rozgrywanie turniejów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ponadto Arena wyposażona jest w pełne zaplecze socjalne (szatnie oraz natryski).

Poza głównymi rozgrywkami, na terenie kortów, nie zabraknie wielu atrakcji dla najmłodszych a także dla starszych wielbicieli dobrych dźwięków – wieczorem o godz. 20, dla wszystkich gości imprezy zaśpiewa Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, natomiast z koncertem wystąpi grupa Time To Express. Ponadto o podniebienia uczestników turnieju zadba restauracja Plenty. Nie zabraknie także dobrego street foodu i pysznej kawy.