Pielęgnacja miłością i bliskością

#pielęgnujmiłość to hasło tegorocznej kampanii marketingowo-społecznej Clochee, marki kosmetyków naturalnych. Tytułowe pielęgnowanie miłości odnosi się do naszych bliskich, do nas samych, do naszej planety i świata.

Autor

Aneta Dolega

– Wydarzenia społeczne i geopolityczne na świecie i w Polsce stają się wyzwaniem dla komercyjnych marek w kontekście projektowania komunikacji i kampanii – mówi Daria Prochenka, właścicielka marki Clochee. – Klient dzisiaj, szczególnie kobieta, wymaga transparentności idei, przywiązuje uwagę do autentyczności marki i wrażliwości na to, z jakimi problemami borykają się współczesne kobiety. Według badań, 59 proc. pań twierdzi, że wiele reklam pokazuje przestarzały obraz kobiet. Aż 76 proc. sugeruje, że w spotach widzi przede wszystkim młode i szczupłe przedstawicielki swojej płci. Większość kobiet nie czuje się w reklamach reprezentowana, 81 proc. chciałaby widzieć na ekranie wszystkie typy kobiet.

Dlatego też nowa kampania Clochee, miedzy innymi stawia na wyrażanie miłości do samych siebie, niezależnie od tego kim jesteśmy, jak wyglądamy, ile mamy lat, skąd pochodzimy.

– To hasło powinno stać się pokarmem dla kobiecej pewności siebie, wrażliwości i kobiecych emocji, które towarzyszą kobietom za każdym razem, kiedy sięgną po markę Clochee – tłumaczy Daria Prochenka. – Najważniejsze jest, by zerwać ze stereotypowym obrazem kobiety w przekazach reklamowych.

Kolejnym aspektem nowej strategii firmy jest miłość do planety i świata. Zresztą ekologiczny aspekt Clochee towarzyszy od samego początku. Nie ogranicza się tylko do składników zawartych w kosmetykach, ale odnosi się do całego zdrowego, zgodnego z naturą stylu życia, który marka propaguje.

Z tym też związane jest również kolejne hasło nowej kampanii ,czyli pielęgnowanie miłości do bliskich i innych ludzi.

W związku z rozpoczęciem kampanii Cloche zorganizowało, specjalną sesję zdjęciową, której bohaterami są pracownicy firmy i ich najbliżsi. – W rolę modelek i modeli wcielili się ludzie pracujący z nami, którzy pojawili się na sesji wraz ze swoimi mamami, babciami, dziećmi, partnerami, a nawet psami – mówi Daria Prochenka. – Chcemy tą sesją pokazać różne odcienie miłości i relacji. Wszystko w kontekście #pielęgnujmiłość do siebie, rodziny, bliskich, przyjaciół, zwierząt i planety. Po tak ciężkich latach pandemii i wiadomości ze wschodniej granicy – czujemy, że wartości takie jak bliskość i miłość oraz akceptacja są aktualnie najważniejsze, a nikt inny lepiej tego nie pokaże niż my sami.

Clochee zgodnie ze swoją filozofią zaangażowało się także w pomoc dla Ukrainy. Marka w sumie przekazała darowiznę i kosmetyki o wartości ponad 65 tys. złotych. Ponadto w Dzień Matki planuje wspólną akcję razem z Fundacją Polsat oraz chce zorganizować warsztaty w Warszawie dla uchodźczyń.