Dźwięki lata

Razem z najcieplejszą porą roku na Łasztownię powracają Letnie Brzmienia. W lipcu i sierpniu wystąpią na tamtejszej scenie fantastyczni artyści, którzy swoimi koncertami na pewno jeszcze bardziej podwyższą temperaturę. Pod szczecińskim niebem zagrają Kortez, Artur Rojek, Bitamina oraz Sobel.

Autor

Aneta Dolega

W lipcu serię koncertów otworzą Artur Rojek (16.07) oraz zespół Bitamina (17.07), przed którym będzie można posłuchać Jakuba Skorupy. Artur Rojek to artysta, który wielokrotnie dowiódł, że można pogodzić ambitne granie inspirowane zachodnią alternatywą z masowo czytelną formułą popowego przeboju. W 2014 r. ukazała się jego solowa płyta „Składam się z ciągłych powtórzeń”. Pochodzą z niej single „Beksa”, „Syreny” i „Czas Który Pozostał”. W 2020 r. wydał album „Kundel”, który promują single „Sportowe życie” oraz „Bez końca”. Twórczość założonego przez Amara Ziembińskiego, Mateusza Dopieralskiego (Vito Bambino) i Piotra Sibińskiego zespołu Bitamina utrzymana jest w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu i gier słownych. Grupa ma na koncie pięć studyjnych albumów, ostatni zatytułowany „Kwiaty i Korzenie” ukazał się w 2019 roku. Natomiast najmłodszym dorobkiem w tym zestawie, Pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów Jakub Skorupa pojawił się na polskiej scenie muzycznej z początkiem 2021 r. Wydał wtedy debiutancki utwór „Pociągi towarowe”. W marcu tego roku ukazał się jego debiutancki album „Zeszyt pierwszy”.

Początek sierpnia rozbrzmi w rytm muzyki Korteza (3.08) i Sobla (4.08). Kortez szturmem podbił polski rynek muzyczny wydając w 2015 roku album „Bumerang”, z którego pochodzą przeboje „Zostań” i „Z imbirem”. Ten instrumentalista, kompozytor i wokalista zachwycają wrażliwością, melodiami i spokojem ukrytym w niejednokrotnie przejmujących utworach. Za to Sobel to jeden z najpopularniejszych i najszybciej rozwijających karierę artystów w Polsce, który Dobrze odnajduje się zarówno w gatunkowym popie, jak i hip hopie. Szturmem zdobył listy przebojów i już zdążył uplasować się w ścisłej piątce najpopularniejszych artystów w serwisach cyfrowych w Polsce. Miesięcznie słucha go ponad milion słuchaczy!

Letnie Brzmienia to ogólnopolski, wakacyjny cykl ponad 100 koncertów na świeżym powietrzu, w 13 miastach, z 22 najpopularniejszymi artystami i artystkami. Trasa koncertowa Letnich Brzmień trwa całe wakacje. Koncerty odbywać się będą, poza Szczecinem, także w Gdańsku, Lublinie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Rzeszowie, Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Bielsku-Białej, Krakowie oraz Gorzowie Wielkopolskim. Szczegółowy harmonogram koncertów, bilety i karnety na

www.letniebrzmienia.pl.