Dyskretny urok luksusu

Jeden z ostatnich projektów pracowni IDS – to powstająca w leżących najbliżej Szczecina Międzyzdrojach, unikatowa inwestycja Moritz. Celem architektów było stworzenie elitarnej przestrzeni, gdzie nowoczesność i elegancja łączą się z naturą. To miejsce ma szansę stać się architektoniczną perełką tej części wybrzeża.

Autor

Prestiż

Projekt jest idealnym połączeniem subtelnej atmosfery, elegancji, niebanalnego designu i funkcjonalności. Do dyspozycji przyszłych właścicieli oddanych zostanie siedem przestronnych i przeszklonych apartamentów o butikowym charakterze, urządzonych pod klucz. Tutaj każdy element wnętrza został starannie dobrany, począwszy od precyzyjnie zaprojektowanego oświetlenia, które ma stworzyć przytulny klimat, przez designerskie meble, po najdrobniejsze detale jak ekspres do kawy Jura.

Częścią wspólną wszystkich apartamentów jest nawiązanie do miejsca, w którym powstaje budynek. – Od samego początku zależało nam, by w projekcie podkreślić integralność przyrody z elementami wykończenia. Inspiracją dla tego obiektu, który został kompleksowo przez nas zaprojektowany, jest natura. Przejawia się to przede wszystkim w kolorystyce, w której dominują barwy ziemi: piasek, drewno, skały, słońce i morze. Do budowy wykorzystaliśmy naturalne i szlachetne materiały – mówi Adrianna Gagatek, architektka z pracowni IDS. – To m.in. sprowadzony z Brazylii niezwykle trwały i wizualnie malarski kwarcyt, a także egzotyczne, ściśle wyselekcjonowane drewno. Dodatkowo zastosowaliśmy ogromne przeszklenia, przez który do środka wpadać będzie dużo naturalnego światła. Dzięki temu przyszli mieszkańcy, będą mogli rozkoszować się pięknym widokiem na morze.

Moritz to zupełnie nowa jakość wśród nadmorskiej architektury, coś co można śmiało nazwać dyskretnym luksusem, który szybciej spotkamy na hollywoodzkich wzgórzach. W tym przypadku postawiono na jakość i styl, a nie na ilość. – Mieliśmy niepowtarzalną okazję, żeby stworzyć coś wyjątkowego. To produkt Premium, półprywatna inwestycja dla zdecydowanego i bardzo wymagającego klienta – podkreśla charakter inwestycji Cecylia Dobrzyńska, architektka prowadząca z pracowni IDS. – Oprócz wspomnianych elementów, które znalazły się w tym projekcie, wyposażyliśmy apartamenty w funkcjonalne udogodnienia.

To stapiający się z naturą budynek, ale jednocześnie nowoczesny dom, wyposażony w inteligentny, w pełni automatyczny system zarządzania do każdego z apartamentów. Na wzór nowojorskich loftów, będzie można dostać się do apartamentu z prywatnej windy. Ponadto w podziemiach budynku znajdować się będzie garaż, zapewniający miejsca postojowe dla każdego z lokatorów. Dodatkową atrakcją jest basen, który znajdzie się wewnątrz budynku. Zapewni on relaks mieszkańcom obiektu przez cały rok, niezależnie od aury panującej na zewnątrz. Pobyt nad morzem w takich warunkach ma szansę stać się niezapomnianym i trwającym przez cały rok, przeżyciem.