Piękno podparte wiedzą – rozmowa z absolwentką WSIE

Paula Marczak jest absolwentką Wyższej Szkoły Integracji Europejskiej w Szczecinie na kierunku kosmetologia. Zdobytą tam wiedzę oraz zamiłowanie do piękna postanowiła przekuć w urzeczywistnienie zawodowego marzenia. Paula Marczak Beauty Contour to salon kosmetologiczny będący połączeniem wiedzy, pasji i poczucia estetyki.

Autor

Aneta Dolega

Jakim miejscem będzie salon i jaka idea przyświecała Pani podczas jego tworzenia?

W salonie będzie można skorzystać z zabiegów pielęgnacyjnych połączonych z procedurami iniekcyjnymi. Pracując nad jego koncepcją, wykorzystałam moje prywatne, niestety nie zawsze pozytywne doświadczenia z zabiegów w innych gabinetach kosmetologicznych. Zależało mi, by to miejsce było na wysokim poziomie, pod każdym względem. Uważam, że zabiegi poprawiające wygląd mają przede wszystkim zapewnić komfort psychiczny. Stawiam na elegancję oraz klasę. Miejsce, które tworzę, będzie salonem z prawdziwego zdarzenia i nie mówię tu o marmurze na ścianie, ale o uczuciu komfortu, które będzie towarzyszyło klientkom podczas wizyt.

Ponadto uwielbiam pracę z ludźmi i przede wszystkim z kobietami. Dlatego też będzie u mnie można skorzystać nie tylko z zabiegów kosmetologicznych, ale także z umiejętności i pomocy profesjonalnej wizażystki.

Jaki wpływ miała Pani edukacja na wybór kariery zawodowej?

Poczucie estetyki było dla mnie bardzo ważne już od najmłodszych lat, dlatego wybór kierunku kosmetologia był oczywisty. Ukończenie WSIE umożliwiło mi pracę w zawodzie. Duży nacisk na zajęcia praktyczne oraz ilość przekazanej wiedzy przez świetnie wykwalifikowanych wykładowców dały mi solidne fundamenty. W pracy, jak i w życiu, zawsze stawiam wysoko poprzeczkę. Jeśli człowiek wierzy w to, co robi, rozwija się, to wszystko musi się udać. Uważam, że wybór odpowiedniej szkoły jest pierwszym krokiem do sukcesu.

Skorzystała Pani z projektu „Wsparcie na starcie”, którego jest Pani obecnie ambasadorką. Na czym on polega?

Projekt wspiera przyszłych przedsiębiorców. W skrócie polega to na tym, że dzięki dobrze przygotowanemu planowi biznesowemu można otrzymać ze strony InBIT – założyciela WSIE – pomoc finansową na założenie i rozwój własnej działalności gospodarczej. Jest to kwota, która może nie pokryje wszystkich kosztów związanych z prowadzeniem własnej firmy, ale będzie dobrym zastrzykiem finansowym i świetną motywacją do realizacji marzenia o własnym biznesie. Wspólnie z moją koleżanką, która będzie w salonie zajmować się wizażem, stwierdziłyśmy, że szkoda nie wykorzystać takiej szansy, tym bardziej że otwarcie własnego salonu wiąże się ze znacznymi kosztami. Nie dość, że zyskałyśmy ogromną wiedzę na temat prowadzenia firmy, to jeszcze otrzymałyśmy pomoc finansową, za którą możemy opłacić część wyposażenia. Jestem więc przykładem na to, że warto ryzykować i sięgać po marzenia. Właśnie dlatego postanowiłam podzielić się tą wiedzą z innymi. Myślę, że to naprawdę fajna opcja na start. Jeśli ktoś chce tak jak ja spełniać swoje marzenia, to WSIE właśnie rekrutuje na kierunek Kosmetologia.

Dziękuję za rozmowę.