Miejskie błyskotki

Miejski styl i wzornictwo modernizmu umiejscowione w industrialnym, lekko apokaliptycznym pejzażu rodem z filmów Mad Max i Blade Runner. Magdalena Czarnecka powraca z autorską minimalistyczną biżuterią.

Autor

Aneta Dolega

– Jestem pasjonatką biżuterii od wielu lat – mówi projektantka: – Tworzyłam autorski projekt twojeph, w którym stawiałam pierwsze kroki w świecie dizajnu. Kolejnym etapem był koncept THE PH, który przez dwa lata współtworzyłam z Kają Rempel.

Ta ostatnia marka zakończyła swoją działalność na początku 2019 roku. Zweryfikowałam jak daleko mi do klasycznej businesswoman, a jak blisko do rzemieślnika. Obecnie tworzę projekty autorskie pod własnym nazwiskiem, zajmuję się renowacją, redizjanem i przetwarzaniem biżuterii. Do swoich prac wykorzystuję elementy starej/używanej biżuterii, odnawiam ją, przerabiam i nadaję jej nowe życie zgodnie z zasadą "zero waste". Większość modeli, które aktualnie oferuję to unikaty lub limitowane serie. W wolnych chwilach zgłębiam tajniki sztuki złotniczej w szczecińskiej pracowni i poszerzam horyzonty.  

projekty: Magdalena Czarnecka / foto: Piotr Siebert / modelka: Maura Magowska 

Prestiż  
Listopad 2020