Apartament z miejscem na… jacht

Przy ulicy Przestrzennej powstaje budynek, jakiego w naszym mieście jeszcze nie było i zapewne długo nie będzie. Znajdzie się tuż nad jeziorem Dąbie, co oznacza, że przepiękne widoki będą towarzyszyły mieszkańcom od wczesnego rana do późnej nocy. 

Autor

Andrzej Kus

– Prace przy ulicy Przestrzennej idą pełną parą. Wykonywane są już fundamenty, w związku z czym nasza ekskluzywna inwestycja zacznie piąć się w górę – przyznaje Krystian Surmacz z Marina Developer. 

Inwestycja CLUBHOUSE to zaledwie 33 apartamenty w jednym, pięciokondygnacyjnym budynku o bryle przypominającej kształt statku – z dziobem skierowanym ku północy. Prowadzona jest w niesamowity miejscu, w pierwszej linii zabudowy jeziora Dąbie, tuż przy nowoczesnej marinie. 

Przyjrzyjmy się jednemu z przykładowych apartamentów. Jego właściciele będą mieli widok, jakiego bez wątpienia można im pozazdrościć. Z 30-metrowego tarasu zacumowane jachty będą praktycznie na wyciągnięcie ręki. – Apartament znajdzie się na drugim piętrze i będzie miał ponad 130 metrów kwadratowych – opowiada przedstawiciel inwestora. – Będą w nim 3 sypialnie o powierzchni nawet 20 metrów kwadratowych. Pokój dzienny z aneksem kuchennym zajmie kolejne 32 metry kwadratowe. To jeszcze nie wszystko, bo do dyspozycji właścicieli oddamy także garderobę, dwie łazienki, przedpokój oraz pomieszczenie gospodarcze. Salon czy sypialnie będą miały duże przeszklenia. Najbardziej jednak zachwyci taras, ponad 30-metrowy. Kolejny balkon będzie miał blisko 10 metrów kwadratowych. Powierzchnie balkonów przygotowaliśmy w taki sposób, by stały się integralną częścią spotkań w gronie znajomych oraz rodziny.

Deweloper przekonuje, że w ramach inwestycji CLUBHOUSE przygotowuje luksusowy projekt z wykorzystaniem najlepszych materiałów budowlanych. W elewacji budynku zastosowane będą m.in. stal, klinkier, szkło czy aluminium. Wewnątrz natomiast będą wysokiej jakości materiały o podniesionych wskaźnikach izolacyjności akustycznej i termicznej. Zamontowana zostanie cichobieżna nowoczesna winda, a każde z mieszkań przygotowane będzie do montażu klimatyzacji i wykorzystania jego potencjału za pomocą smartfona.

Zastosowane będą dodatkowe – jak na Szczecin – ekstrawaganckie i niespotykane rozwiązania. Unikalna podwójna elewacja: to swoiste przesłony, stalowa powłoka, montowana przed balkonami, którą właściciele mieszkań będą mogli rozsunąć, gdy warunki zewnętrzne, np. zbyt ostre słońce, wiatr czy zacinający deszcz, będą im przeszkadzać. 

Nie ma być tutaj jakichkolwiek problemów z parkowaniem, czy… cumowaniem jachtów. – Ci, którzy mają w sercu żeglarstwo znajdą dla swoich jachtów miejsce postojowe na marinie, praktycznie tuż przed swoim oknem. Miłośnicy motoryzacji zostawią natomiast samochody w dwupoziomowym parkingu: przestronnym, monitorowanym i bezpiecznym.

CLUBHOUSE w każdym calu ma nawiązywać do żeglarskiego charakteru Szczecina.  – Na parterze naszego apartamentowca znajdziemy część usługową przeznaczoną dla dwóch żeglarskich działalności: Marina Club, czyli zarządcy i właściciela sąsiedniej mariny jachtowej oraz nową siedzibę YKP Szczecin, najstarszego klubu żeglarskiego w Polsce. Pod sufitem klubowej mesy zawiśnie jeden z naszych zabytkowych drewnianych jachtów klasy Star. Mamy też sporo innych elementów dekoracyjnych, które nadadzą temu miejscu wyjątkowy klimat – zapowiada Marcin Raubo z firmy Marina Developer

W drugim etapie inwestycji, powstanie nieopodal nowy budynek, którego częścią będzie istniejący hangar. W tym miejscu znajdzie się wysokiej klasy powierzchnia biurowa.

 

Prestiż  
Listopad 2020