Mercedes Benz Klasa E – limuzyna skrojona na miarę

Ten najpopularniejszy model Mercedesa znalazł do tej pory aż 14 milionów nabywców. Nowa klasa E 200 niezmiennie zachwyca od 1993 roku, kiedy wyjechała po raz pierwszy na ulice największych miast tego świata. Jej dobra passa trwa i cały czas znajduje nowych wielbicieli. Do zachwytów nad E 200 dołączyły związane ze światem mody – Anna Karbowińska i Krystyna Figura-Zdanowicz, właścicielki szczecińskiego salonu Max Mara.

Autor

Aneta Dolega

– Przygoda z Mercedesem to sama przyjemność – mówią zgodnie panie. Szybkość i finezja podczas jazdy to dla nas ważna sprawa. Ponadto w samochodzie, tak jak w domu, spędzamy mnóstwo czasu. Tu także musi być przyjemnie i bezpiecznie. Mercedes E 200 jest taką oazą „szybkiego” spokoju i bezpieczeństwa. Do tego samochodem, który zaskakuje nowoczesnym wyposażeniem.

Nowa Klasa E zwraca uwagę swą dynamiką. Wydłużona maska silnika z wypukłościami „power dome”, z na nowo zaprojektowanymi reflektorami i nowoczesnym wzorami obręczy kół robią wrażenie. Mamy do czynienia z elegancką awangardą. W środku cyfrowy kokpit, leadowe światło, elementy ozdobne, oryginalna kierownica i tapicerka wykonana ze szlachetnych materiałów. Taką limuzyną chce się jeździć, i to nie tylko w wyjątkowych okolicznościach. 

Auto jest szybkie ale też bardzo wygodne. Nasz Mercedes ma do zaoferowania wiele funkcji, dzięki którym w trackie jazdy się zrelaksujemy. Pakiety Energizing oferują wiele sposobów na odpoczynek – na przykład poprzez muzykę i dźwięk, oświetlenie ambiente czy fotele z masażem. Wszystkie funkcje połączono w pakiety i można je uruchamiać indywidualnie, stosownie do nastroju i naszego kaprysu. Każdy z programów zwiększa dobre samopoczucie, pomagając złagodzić stres.

Za relaksem idzie bezpieczeństwo. E 200 wyposażone jest w cały zestaw pakietów, dzięki którym jazda tym autem jest jeszcze lepsza. Przykładowo pakiet ochrony pojazdu Urban Guard oferuje mechanizmy kompleksowego nadzoru. Zawiera on alarm antykradzieżowy oraz zabezpieczenie przed odholowaniem, rozpoznające zmiany położenia pojazdu. Również ruch we wnętrzu powoduje aktywację wizualnych
i dźwiękowych sygnałów ostrzegawczych. Za to pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy Plus oferuje maksimum komfortu i bezpieczeństwa. Uzupełnia on o funkcję aktywnego asystenta jazdy w korku, który doskonale odciąża kierowcę na autostradzie. Kolejną zaletą tego pakietu jest boczny PRE-SAFE Impuls, stanowiący dodatkową ochronę na wypadek zawinionych przez innych kolizji bocznych.

Marka, którą reprezentują nasze bohaterki jest niezwykle prestiżowa i ekskluzywna. Obie firmy zaspakajają oczekiwania wymagających klientów.  –  Mercedes i Max Mara to połączenie klasyki, komfortu i luksusu  – tłumaczą obie panie. –  Na przykład w kolekcji zimowej na ten rok znajduje się płaszcz z najwyższej jakości wełny. Hitem, który nie przemija od dwóch sezonów jest „Teddy” – płaszcz-futro z wełny wielbłądziej. Kobieta otulona kaszmirowym płaszczem marki Max Mara w limuzynie Mercedesa zawsze doświadcza wielkiej przyjemności. Te dwie marki reprezentują produkty na najwyższym poziomie.

Podziękowania dla sklepu Max Mode oraz Storrady Park Offices za pomoc przy realizacji sesji.

Prestiż  
Listopad 2020