Obyś żył w ciekawych czasach

Autor

Izabela Marecka

To przekleństwo powstało w państwie, w którym wynaleziono druk, proch, akupunkturę oraz prawdopodobnie powstał wirus, który zmienił życie miliardów ludzi na kuli ziemskiej. Jak ciekawe są te nasze czasy, chyba nie muszę specjalnie objaśniać, wystarczy wyjść na ulicę naszego miasta, na której trudno nie natknąć się na tłumy protestujących przedsiębiorców, artystów, gastronomików i mówiąc oględnie – mocno zdenerwowanych kobiet. Tu pragnę podkreślić, że bycie kobietą nie oznacza automatycznie wykluczenia z grona na przykład przedsiębiorców. Tak tylko dla porządku dodaję. 

W tych umówmy się, mało optymistycznych czasach, w Prestiżu szczególnie unikamy tematów ciężkich i przygnębiających. Biorąc nasz magazyn do rąk pragniemy, żebyście się najnormalniej w świecie zrelaksowali. Sięgnijcie zatem do naszych felietonów, poczytajcie o nowinkach zdrowotno-urodowych, pooglądajcie fantastyczne zdjęcia, których w numerze jest ogromny wybór - jak zawsze zresztą. 

Na szczególną uwagę zasługuje tekst Darka Staniewskiego o Monice Szwai. To już pięć lat jak od nas odeszła ta znana i popularna pisarka, która kochała Szczecin i wspaniale o nim pisała. Czy Monika jest jeszcze obecna w świadomości Szczecinian? Czy pamiętamy o jej twórczości, czy nadal żywa jest pamięć o niej? 

Zachęcam także do lektury modowego tekstu Anety Dolegi. Po latach zachwytu nad sieciówkami i berlińskimi outletami szczecinianie postawili na jakość. W naszym mieście znajdują się świetni, lokalni projektanci, dzięki którym możemy się naprawdę dobrze ubrać. Warto dodać, że inwestując w ich projekty, wspieramy rodzime marki, zyskujemy świetny gatunkowo produkt, który zostanie z nami na lata. Jak sama osobiście „choruję” na chanelowski żakiet od MiaGiacca i jestem zakochana w butach od Kafki Concept.

Dla wielbicieli cyklu historycznego Karolina Wysocka przygotowała tym razem opowieść o Gryfie – symbolu naszego miasta. Osobiście z zainteresowaniem go czytam i ze zdumieniem odkrywam jak mało wiem o naszym mieście.

Miłej lektury i dużo zdrowia!

Izabela Marecka 

 

Prestiż  
Listopad 2020