Faceci kochają gadżeTy

Jeśli macie problem z opieką nad swoim psem czy kotem, albo zastanawiacie się, czym sugerować się przy wyborze telewizora: koniecznie przeczytajcie, jakie gadżety wybraliśmy dla was tym razem.

Autor

Andrzej Kus

Telewizor płaski jak szyba

To jedna z prężniej rozwijających się tego typu firm na rynku. Xiaomi, mimo że jest chińską marką, robi prawdziwą furorę i śmiało można powiedzieć, że zaczyna wyznaczać trendy. Z okazji 10-lecia istnienia zaprezentowało nowoczesny, superpłaski telewizor z 55-calowym z przezroczystym ekranem, który oferuje obraz w jakość 4K UHD z HDR10+. Ekran przypominający szybę ma szeroki kąt widzenia, bo aż 178 stopni. Osadzony jest w cienkiej ramce o grubości 5,7 mm. 

Z pewnością zastanawiacie się, gdzie znajduje się „serce telewizora”? Obecnie ukrywane jest na tyłach standardowych ekranów. Tutaj umieszczone zostało w okrągłej podstawie. Tam również znajdziemy przyciski pozwalające manualnie sterować urządzeniem. Telewizor kontrolujemy za pomocą specjalnej wersji systemu Android. Zastosowano tu także tryb Always-On do wyświetlania obrazów i tekstu, kiedy telewizor nie jest użytkowany

Wszystko wydaje się być idealne, ale są i minusy. Największym jest cena, bo urządzenie obecnie kosztuje na chińskim rynku, w przeliczeniu na polskie złotówki, około 27 tysięcy złotych. Kolejnym jest fakt, że Mi TV Lux Transparent Edition nie powiesimy na ścianie. Nie jest do tego przystosowany. Póki co chiński producent nie poinformował też czy i kiedy wprowadzi na europejski rynek swój, bez wątpienia, hitowy telewizor. Trudno jednak sobie wyobrazić, że mógłby z tego zrezygnować. Gadżet z pewnością znajdzie wielu swoich odbiorców. 

Mi TV Lux Transparent Edition

Cena: około 27 tysięcy złotych

Czekamy na dostępność w Polsce.

Solarna ładowarka

Z pewnością każdemu z nas, wielokrotnie, telefon rozładował się w najmniej odpowiednim momencie. Co zrobić, gdy nie mamy przy sobie ładowarki przewodowej, albo dostępu do zasilania? Można zaopatrzyć się w ładowarkę solarną.

Na rynku jest sporo tego typu urządzeń. Wybrałem jednak ładowarkę Solarną Utix, która ma wbudowaną baterię o mocy 20000mAH. Urządzenie jest niewielkie, mieszczące się w kieszeni. Śmiało można je zabrać na każdą wyprawę, nawet spływ kajakowy. Producent zapewnia bowiem, że jest wodoszczelne, odporne na kurz i zabrudzenia. Na wierzchu znajdziemy monokrystaliczny panel solarny 1.2W. 

Ładowarka wyposażona została w dwa porty USB, co pozwoli wielokrotnie naładować w tym samym czasie dwa różne urządzenia. Ma również dodatkowe funkcje. Może służyć jako zapalniczka, albo latarka. Jest kompatybilna ze sprzętem z Androidem oraz iPhonami. 

Ładowarka solarna Utix MM

Cena 169 złotych

Dostępność: www.ministerstwogadzetow.com

 

Borgia w najlepszym wydaniu!

Komiksy nie są już tylko traktowane jako lektura na spokojne popołudniowe wieczory. Dla wielu to również produkt inwestycyjny. Co prawda na wzrost wartości trzeba czekać kilka, czy kilkanaście lat, ale są jednak pozycje, które z pewnością na niej nie stracą. Przykładem chociażby są pierwsze wydania Kapitana Żbika, gdzie za komplet cienkich zeszytów musimy zapłacić kilkanaście tysięcy złotych.

Już niebawem na rynku pojawi się zupełna nowość: wydanie komiksu Borgia w limitowanym nakładzie 350 sztuk. Opowieść ta została stworzona przez Milo Manara (rysunek) oraz Alejandra Jodorowsky’ego (scenariusz). Nie będzie to zwykły komiks. Ukaże się w powiększonym formacie 360x290mm. Będzie miał aż 232 strony. Każdy z egzemplarzy opatrzony będzie numerem seryjnym, do każdego zaplanowano dodatkową niespodziankę, którą będzie unikatowa litografia z odręcznym podpisem Manara. 

Jest to kontynuacja kolekcjonerskich wydań, które zadebiutowały na rynku wydaniem zbiorczym Thorgala. Później dołączył Szninkiel, następnie „W poszukiwania ptaka czasu”. Każde z wydań jest w powiększonym formacie. Każde wydrukowane na kredowym papierze. Okładki są lakierowane, z tłoczeniami, szyte z płóciennym grzbietem. 

Przedsprzedaż startuje we wrześniu. W październiku ekskluzywny album znajdzie się już w domach szczęśliwych nabywców. Wydawca zdradza, że zainteresowanie jest ogromne i już wiadomo, że nakład rozejdzie się w błyskawicznym tempie. 

Ekskluzywne wydanie komiksu Borgia

Cena: 500-550złotych

Dostępność: www.polishcomicart.pl

Muzyka pod prysznicem

Na rynku pojawiła się słuchawka prysznicowa z miejscem na głośnik. Za pomocą bluetootha można go połączyć go z dowolnym urządzeniem obsługującym tę samą technologię. Dzięki temu odtworzony muzykę, wiadomości, czy inne materiały audio. 

Urządzenie synchronizuje się z innymi znajdującymi się nawet 10 metrów dalej. Oczywiście, jak to w przypadku bluetooth, ma znaczenie grubość ścian i inne przedmioty. 

Głośnik jest bezprzewodowy i wodoodporny. Wsuwa się do prysznica i wysuwa z niego, co ułatwia ładowanie. Dzięki tej możliwości może służyć również w innych przestrzeniach, niekoniecznie podczas kąpieli. 

Ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, który – według zapewnień producenta – może pracować nawet 7 godzin. Urządzenie ładujemy na stacji dokującej. Trzeba jednak pamiętać, że takie akumulatory nie są nieśmiertelne. Mają ograniczoną liczbę cykli ładowań. 

Urządzenie kupujemy razem z głowicą prysznicową, która ma zamontowanych 60 dysz. Gwarantuje to pełny strumień wody. 

Kohler Moxie słuchawka prysznicowa

Cena 172 $

Dostępność: www.homedepot.com/

Pumpkii – robot do sprzątania po zwierzaku

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich tych, co mają zwierzaki i często są zmuszeni zostawiać je samotnie w domu. By nasz pupil nie tęsknił, można zaopatrzyć się w robota, który nie tylko dotrzyma mu towarzystwa, ale również po nim posprząta. 

Robot zawiera mnóstwo pożytecznych funkcji, które pomogą nam zadbać o czworonoga. Pumpkii ma wbudowaną kamerą o wysokiej rozdzielczości i mikrofon.
W każdej chwili, za jego pomocą, możemy na żywo „skontaktować się” ze zwierzakiem i zwyczajnie się do niego odezwać spoglądając na reakcję. Możemy wydać robotowi polecenie, by nagrodził go za wykonanie zadania. Robot mieści bowiem kapsułę, którą można wypełnić różnymi smakołykami, takimi jak artykuły spożywcze lub dowolną zabawką. Możemy więc w dowolnej chwili uwolnić przedmiot z kapsuły, a ten trafi do naszego milusińskiego. 

Wszystko to robimy z dowolnego miejsca na świecie za pomocą specjalnej aplikacji. Najbardziej pożyteczną chyba funkcją jest jednak sprzątanie po zwierzęciu. Robot sam czyści kuwetę za pomocą zamontowanego ramienia. Działa to na zasadzie sprzętu budowlanego. Za pomocą ramienia przenosi nieczystości do kosza. Sam może także uzupełnić np. w kuwecie żwirek.

Pumpkii pełni również funkcję strażnika domu. Możemy go bowiem traktować, jako ruchomą kamerę monitoringu. Dzięki dużym kołom dostanie się w każde wolne miejsce. 

Pumpkii Robot

Cena 149 dolarów amerykańskich

Dostępność : www.indiegogo.com

 

Prestiż  
Wrzesień 2020