Inwestycja we właściwym miejscu

Pandemia wywarła wpływ na nasze preferencje dotyczące zakupu nieruchomości. Wśród klientów zauważalny jest wzrost zainteresowania zabudową rodzinną, z daleka od wielkich skupisk ludzkich i w miejscach kameralnych. Powodzeniem cieszą się wyższe metraże. Wysokie ceny m2 w centrum miasta powodują, że klienci coraz częściej porównują zakup dużego mieszkania z zakupem domu. Poszukują ustronnych miejsc, zapewniających dużą prywatność. Chcą mieszkania z ogródkiem, a najlepiej własnego domu wśród zieleni. Po trudnej sytuacji z kwarantanną, chętnie wybierają bliskość przyrody i dobrze skomunikowane peryferia z rozwiniętą infrastrukturą. Nadal zauważalny jest wysoki popyt, ponieważ kupujący w dobie rosnącej inflacji i spadku wartości złotówki wypracowane nadwyżki gotówki starają się ulokować w atrakcyjne dla nich nieruchomości. Emipirum Deweloper stara się wychodzić na przeciw tym oczekiwaniom. Obecnie posiada trzy ciekawe inwestycje w Szczecinie i na jego obrzeżach. 

Autor

Karolina Wysocka

Piękny widok każdego dnia

Bella Vista powstaje w dzielnicy Szczecin-Golęcino, przy ulicy Strzałowskiej 14. Będzie to kameralny, nowoczesny budynek czterokondygnacyjny o dobrze nasłonecznionych pomieszczeniach. Co więcej, mieszkania zostaną przygotowanie pod inteligentne sterowanie typu Smart. W budynku znajdą się małe, dwupokojowe mieszkania  o powierzchni 35-45 m2, z ogrodem na parterze lub balkonem na piętrze. Z ich okien rozpościerać się będzie malowniczy widok na Odrę i jezioro Dąbie. Na terenie inwestycji przewidziano prywatne miejsca parkingowe, a cała przestrzeń wokół zostanie zamknięta, wyposażona w instalację monitoringu, z dostępem do posesji przez wideodomofon oraz bramę wjazdową sterowaną pilotem. Ogromnym atutem projektu Bella Vista jest zielona okolica. W pobliżu inwestycji znajdują się m.in. przystań jachtowa, siłownia pod chmurką, plac zabaw dla dzieci. Jednocześnie Bella Vista będzie dobrze skomunikowana z centrum Szczecina. 

Kameralnie i komfortowo

Pod Szczecinem, w Mierzynie, przy ulicy Kaliny, powstaje nowe osiedle domów w zabudowie bliźniaczej. Inwestycja obejmuje realizację 4 budynków dwulokalowych,  o powierzchni po 111,66 m2. Projekt domu podzielono  na dwie strefy: dzienną  oraz sypialną.  Atutem nieruchomości jest funkcjonalny układ pomieszczeń oraz duże przeszklenia okien dla dobrego nasłonecznienia pokoi. Ponadto, duży garaż oraz miejsce postojowe przed budynkiem mają zwiększyć strefę komfortu użytkowania. Każdy z domów posiada ogród, będący naturalnym przedłużeniem przestrzeni budynku, którego powierzchnia wynosi 184 m2. Sporym atutem inwestycji jest również wysoki standard wykończenia, który obejmuje m.in.: wykonanie ogrzewania podłogowego we wszystkich pomieszczeniach mieszkalnych. Kolejny plus – to lokalizacja. Domy powstają w cichej, spokojnej okolicy, a umiejscowienie inwestycji umożliwia korzystanie z pobliskich terenów zielonych, rekreacyjnych, ale też bogatej infrastruktury usługowej. 

Dla przedsiębiorców i firm

Villa Faro powstaje w dzielnicy Szczecin-Bukowo. Będzie to nowoczesny, budynek usługowy  z garażem i miejscami postojowymi. Oferta skierowana jest do osób przedsiębiorczych, zainteresowanych zakupem lokali pod wynajem oraz firm poszukujących stałej siedziby pod działalność finansową, handlowo-detaliczną, również związaną z opieką zdrowia lub turystyką. Na trzech kondygnacjach budynku klienci będą mogli wybrać jedno z pięciu zróżnicowanych rozkładowo i dobrze doświetlonych lokali o powierzchni 54-74 m2. Standard wykończenia obejmuje m.in. ogrzewanie podłogowe, rozprowadzenie instalacji do montażu osprzętu automatyki Smart i instalację światłowodową pod szybki Internet. Jak widać, inwestycję cechować będą nowoczesne rozwiązania. Do tego – zastosowanie energooszczędnych materiałów sprawi, że lokale będą tanie w eksploatacji. Budynek jest obecnie w fazie realizacji prac wykończeniowych w środku. Budowa zakończy się jeszcze w tym roku.  

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2020