Szczecin kolebką młodych projektantów

Akademia Sztuki w Szczecinie rozwija się. Jako jedyna w województwie publiczna uczelnia artystyczna, dostała zgodę na uruchomienie II stopnia studiów na kierunku Wzornictwo. 

Autor

Aleksandra Kupis

Celem tych studiów jest kształcenie kreatywnych i świadomych projektantów. Absolwenci będą umiejętnie łączyć zagadnienia z obszaru projektowania z innymi dyscyplinami sztuki i nauki. Dzięki studiom zyskają rozległą wiedzę dotyczącą wzornictwa, która umożliwi im formułowanie i rozwiązywanie skomplikowanych zagadnień projektowych. Opanują umiejętności świadomego wyboru celów i kształtowania swojej ścieżki zawodowej oraz adaptacji do zmiennych warunków, charakterystycznych dla pracy twórczej.

To bardzo dobra wiadomość dla absolwentów Wzornictwa I stopnia w perspektywie dalszej edukacji. Warto dodać, że mogą oni pochwalić się licznymi osiągnięciami w konkursach designerskich. Wszelkie zasługi zawdzięczają swojej ciężkiej pracy, ale również wsparciu Centrum Przemysłów Kreatywnych, projektowi wcielonemu w życie przez Akademię Sztuki pięć lat temu, który umożliwił im współpracę z biznesem oraz przemysłami kreatywnymi.

Jak będą wyglądały dalsze studia? Podczas czterech semestrów nauki zajęcia będą się odbywały w systemie konsultacyjnym, od lat odnoszącym świetne rezultaty na innych kierunkach Akademii, dającym studentom ogromną dowolność
w kierunkowaniu ścieżek swojego rozwoju. Ich wybór sprowadza się do wyboru wykładowców, prowadzących przedmioty praktyczne. Taka możliwość pozwala studentowi zdobywać wiedzę, kompetencje oraz umiejętności zgodnie z własnymi upodobaniami. Podstawę realizacji zagadnień projektowych będą stanowiły zagadnienia poznane na trzech specjalnościach kierunku Wzornictwo: Komunikacja Wizualna i Gry Komputerowe, Projektowanie Mody oraz Projektowanie Produktu. Prace nad projektami studenckimi w systemie konsultacyjnym, będą odbywały się w kilku pracowniach jednocześnie, opierając się na ścisłej współpracy prowadzących z grona projektantów, artystów oraz teoretyków.

Prestiż  
Wrzesień 2020