Spacer z Julią

Jest cudowną, śliczną i pełną życia dziewczyną. Julia Dąbrowska ma 18 lat i jest taką samą młodą osobą jak jej rówieśnicy z jedną tylko różnicą – urodziła się bez nóg. Pomimo swojej niepełnosprawności nie straciła ochoty do życia, a wręcz przeciwnie – pozytywną energią mogłaby obdarzyć niejedną osobę. 

Autor

Aneta Dolega

Julia na co dzień uczy się w liceum nr 18 w Szczecinie, lubi sport, interesuje się modą, szczególnie wizażem i bardzo dobrze się uczy.  Bierze aktywny udział w życiu swojej szkoły, środowiska i miasta. Żeby mogła stanąć na nogi potrzebnych jest 400 tysięcy złotych. To suma na zakup specjalistycznych protez kończyn dolnych wraz ze stawem kolanowym, a także na rehabilitację Julii. 

Zbiórkę pieniędzy zainicjował Rotary Club. Środki na operację będą zbierane m.in. podczas tegorocznej edycji Fash’n’Act – charytatywnego pokazu mody (w tym rok w wersji on-line) organizowanego przez Interact Szczecin International. Pieniądze dla Julii można też wpłacać poprzez portal www.pomagamy.im/julia.

Ruszyła także akcja #wchodzeWto/Julka# w ramach której nasza bohaterka będzie kręcić krótkie spoty reklamowe z firm i instytucji, które zechcą wesprzeć ten szlachetny cel. W ten sposób organizatorzy chcą pokazać, że ta młoda dziewczyna może bardzo dużo robić już teraz, a w momencie, kiedy będzie miała protezy może „sięgnąć gwiazd”. Pytania i zgłoszenia należy kierować na adres gabinet@dentus.szczecin.pl

Do akcji włączyli się m.in. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Akademia Sztuki, projektantka mody Sylwia Majdan, która wspiera Julię od kilku lat, Collegium Balticum, Północna Izba Gospodarcza, a także magazyn Prestiż.

 

foto: Dagna Drążkowska-Majchrowicz
Wizaż i stylizacje: Monika Grzegórzek
Kreacje: Salon Marella Szczecin
Miejsce: Centrum Dialogu Przełomy, Przełomy Kafe
Backstage: Mila Kreft-Sietnicka

 

Prestiż  
Wrzesień 2020