Godne pożegnanie ulubieńca

Nasi zwierzęcy przyjaciele każdego dnia są tuż obok: wierni, pełni wdzięczności i oddania. Nic dziwnego, że gdy odchodzą, chcemy ich godnie pożegnać i pochować. W takich chwilach możemy liczyć na Tęczową Krainę. 

Autor

Karolina Wysocka

Firma proponuje pełne szacunku i zgodne z prawem rozwiązania po śmierci pupila. Zamiast anonimowej utylizacji ciał zwierząt, oferuje kremację lub pochówek zmarłego ulubieńca w szczecińskim Kluczu. Prócz tego, kompleksowe doradztwo oraz pomoc w przejściu całego procesu pożegnania. – Tęczowa Kraina powstała, gdy zauważyliśmy, że w Szczecinie i okolicy brakuje miejsc pochówku dla zwierząt. Sami wtedy zmagaliśmy się z utratą ulubieńca, więc osobiście zetknęliśmy się z tym problemem. Nie akceptowałem porzucenia mojego zwierzaka w lesie lub jego utylizacji. Potrzebowaliśmy rozwiązania, które pełniłoby rolę miejsca wspomnień i stanowiło wyraz podziękowania utraconemu przyjacielowi. Tęczowa Kraina powstała z miłości do zwierząt – mówi zarządzający grzebowiskiem Dariusz Ciaś.  

Dzisiaj to nie tylko grzebowisko. Firma oferuje holistyczne usługi, w tym: doradztwo, przygotowanie klientów do pożegnania, odbiór ciał zwierząt z domów lub gabinetów, wsparcie lekarza weterynarii, kremację oraz różne możliwości pochówku. Wszystko odbywa się zaś w aurze szacunku do zmarłych zwierząt. Właściciele ulubieńców mogą być obecni i wraz z doświadczonymi doradcami wspólnie przechodzą cały proces pożegnania.– Pierwszym rozwiązaniem jest pochówek indywidualny z tabliczką pamiątkową. Drugim: pochówek w kwaterze wspólnej, bezimiennej. To usługa głównie dla gabinetów weterynaryjnych, które wcześniej decydowały się na przemysłową utylizację – tłumaczy pan Dariusz.  – Nieustannie pracujemy nad rozszerzeniem oferowanych usług. Niedawno skończyliśmy projektowanie nowoczesnego i ekologicznego krematorium, czekamy na pozwolenie na budowę. Nowy budynek będzie nie tylko estetyczny, ale co najważniejsze adekwatny do potrzeb właścicieli pupili.  Na bieżąco usprawniamy stronę internetową, budujemy dział z pamiątkami i urnami. Dostępny jest już za pośrednictwem strony internetowej łatwy i szybki formularz zgłoszenia odbioru zwierzęcia. Niezależnie od rozwoju mocno koncentrujemy się na utrzymaniu wysokiego standardu Tęczowej Krainy. Dbamy o czystość i porządek na terenie grzebowiska, pielęgnujemy zieleń i infrastrukturę, aby osoby nas odwiedzające wiedziały, że to właściwe miejsce dla ich pupila. Osoby, które przychodzą do nas po raz pierwszy są najczęściej zaskoczone tym jak zadbane jest miejsce pochówku oraz tym ile innych osób również zdecydowało się na pożegnanie w Tęczowej Krainie. Sami natomiast jesteśmy zaskoczeni tym ile osób, po pochówku zwierzaka, ponownie odwiedza swojego przyjaciela. Po prostu stworzyliśmy zachwycające, zwłaszcza w porze letniej, miejsce. Już dziś, jadąc wieczorem autostradą można bez problemu dostrzec światło od setek palących się zniczy. Wygląda jak tradycyjny cmentarz – dodaje. 

Usługi Tęczowej Krainy cieszą się dużym uznaniem, a najlepszą rekomendacją są komentarze na facebookowym profilu firmy. – Bardzo dziękuję za pełne czci i współczucia zrozumienie. Dziękuję za to, że mogę zawsze odwiedzać moją sunię o każdej porze i za wspaniałe podejście do zwierząt oraz będących w bólu ich opiekunów – to słowa Lidii, jednej z wielu osób, które po pochowaniu zwierzęcia, postanowiły podzielić się swoimi przemyśleniami.– Podobnych opinii dostajemy bardzo dużo. Dziękujemy za nie, bo utwierdza nas to w przekonaniu, że robimy to dobrze, a nasze usługi są potrzebne. Dlatego Tęczowa Kraina pracuje 7 dni w tygodniu, nawet w święta – wyjaśnia pan Dariusz. 

Samo grzebowisko znajduje się na obrzeżach miasta, w Kluczu. – Teren jest ogrodzony, zadbany, do miejsc pochówku prowadzą alejki. Blisko znajduje się Puszcza Bukowa i autostrada A6. Nikomu nie przeszkadzamy – mówi Dariusz Ciaś. Miejsce codziennie odwiedza wiele osób. Pielęgnują kwatery, stawiają znicze, rozmawiają, dzielą się swoimi wspomnieniami. Na terenie grzebowiska pochowane są zarówno psy, koty, jak też inne zwierzęta, w tym: króliki, jeże, chomiki, świnki morskie, ptaszki i wiele innych domowych gatunków zwierząt. Każdy pupil znajdzie tutaj miejsce spoczynku, a miłośnik zwierząt – wiele poruszających historii. 

Tęczowa Kraina umożliwia godne pożegnanie i spełnia prawne wymogi postępowania ze szczątkami zwierząt. Pomaga upamiętnić ulubieńców, oferuje przestrzeń, gdzie jest miejsce na refleksję. 

To wszystko sprawia, że więź człowieka i zwierzęcia nie musi nagle zostać przerwana, a opiekunom pupili o wiele łatwiej jest przejść przez pożegnanie.

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2020