Dobry design po sąsiedzku

Jeśli ktoś cierpi na niedosyt dobrego designu i widział już wszystko co ma do zaoferowania w tym temacie Szczecin, a nadal pragnie kontaktu z ciekawym wzornictwem, to warto by wybrał się do położonego po sąsiedzku Kołobrzegu. W tym uroczym nadmorskim kurorcie znajduje się showroom sklepu internetowego Pufa Design, który słynie z wyselekcjonowanego oświetlenia, mebli, tkanin i  przeróżnych dodatków do wnętrz, pochodzących od ponad osiemdziesięciu, głównie skandynawskich i polskich producentów.

Autor

Aneta Dolega

Sklep Pufa Design został założony w 2010 roku przez Adama Wysockiego – miłośnika wzornictwa, co czyni Pufę jednym z najstarszych sklepów internetowych z designem w Polsce. Klienci indywidualni i architekci znajdują tu wysokiej jakości drewniane stoły z opatentowanym mechanizmem rozkładania, do których można dobrać krzesła i komody założonego w 1933 warsztatu Skovby. Popularne wśród polskich klientów są odkrywcze sofy i krzesła oraz oświetlenie zaprojektowane przez światowej sławy projektantów dla duńskiej marki Muuto. Duńczycy, dla których wzornictwo jest dziedzictwem kulturowym oferują też znakomicie zaprojektowane akcesoria do kuchni, wieszaki, kosze z ekologicznego filcu, wazony, pledy, poduszki, a także meble biurowe Linear System. 

Warto też zwrócić uwagę na linię oryginalnych mebli i oświetlenia Umage. Architekci wnętrz często wybierają do projektów kolekcję oświetlenia Asteria, lampy z tego modelu objęte są 10-letnią gwarancją i dedykowane do inwestycji kontraktowych.  

Dla wielbicieli spersonalizowanych mebli tapicerowanych, Pufa Design przygotowała coś wyjątkowego – tkaniny obiciowe (i nie tylko) duńskiej marki Kvadrat. Przy kawie można obejrzeć próbniki i wybrać innowacyjne tkaniny, zaawansowane funkcjonalnie i odkrywcze wizualnie. Do spersonalizowanych mebli w Pufa Design znajdziemy też dobrane kolorystyczne dodatki.    

Pappelina jest szwedzką marką specjalizującą się głównie w produkcji innowacyjnych chodników i dywanów z tworzywa o wielu właściwościach funkcjonalnych i pięknych minimalistycznych wzorach. To ciekawy produkt na podłogi tkany dawną metodą na mechanicznych krosnach. Produkcja tych wodoodpornych, hipoalergicznych i antypoślizgowych produktów, odbywa się w Szwecji, natomiast krosna pochodzą z Polski. Dodatkowo Pappelina to także wysokiej jakości, wyprodukowane w Finlandii, lniano-bawełniane ręczniki kuchenne, poduszki i wełniane pledy, które uzupełniają aranżacje wnętrza o tej porze roku. 

Choć dojazd do Kołobrzegu jest szybki i wygodny, Pufa Design to także sklep online www.pufadesign.pl, w którym znajdziemy szereg dobrze opisanych produktów również dostępnych od ręki. 

Prestiż  
Listopad 2021