Tenis stołowy ma się dobrze w Szczecinie

Czy wiecie, że tenis stołowy jest dumą Szczecina? Griffin’sSpin, to kolejne miejsce w  naszym mieście świadczące o świetności tego sportu. Klub powstał w sierpniu 2020 roku, a już dziś może pochwalić się pierwszymi osiągnięciami.Sezon 2020/2021 męska drużyna IV ligi zakończyła zwycięstwem i awansem do wyższej grupy.

29-07-2021
Prestiż

Czy wiecie, że tenis stołowy jest dumą Szczecina? Griffin’sSpin, to kolejne miejsce w naszym mieście świadczące o świetności tego sportu. Klub powstał w sierpniu 2020 roku, a już dziś może pochwalić się pierwszymi osiągnięciami.Sezon 2020/2021 męska drużyna IV ligi zakończyła zwycięstwem i awansem do wyższej grupy.

- To dyscyplina dla każdego. Z dużym powodzeniem mogą w nią grać dzieci, młodzież, dorośli i osoby starsze. To również jeden z niewielu sportów, który niepełnosprawni mogą uprawiać na takich samych zasadach jak osoby zdrowe. Tenis integruje wiele środowisk. W naszym klubie przewidujemy treningi grupowe jak i indywidualne. Będą one się odbywały od poniedziałku do piątku w godzinach 17-21. Na pewno każdy zainteresowany grą znajdzie odpowiedni czas i formę dostosowaną do indywidualnych potrzeb. Treningi będą odbywały się pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Trener koordynator, Alex Sorokin, to znana postać i wielki autorytet w tej dziedzinie sportu. Póki co zajęcia będą odpłatne, ale staramy się o dofinansowania i sponsorów, więc bardzo prawdopodobne jest, że za jakiś czas dzieci i młodzież będą mogły grać za darmo – opowiada Iwona Rosik – wiceprezeska Griffin’sSpin.

Podstawowym celemklubu jest szkolenie dzieci i młodzieży. W planach jest stworzenie kilku grup treningowych, na różnych poziomach zaawansowania. - Chcielibyśmy, aby nasi zawodnicy za kilka lat grali w profesjonalnych rozgrywkach ligowych. Celem na nadchodzący sezon jest wygranie rozgrywek i awans do drugiej ligi męskiej oraz do pierwszej ligi kobiecej. Plany ambitne, ale na pewno do osiągnięcia – nie ma wątpliwości Iwona Rosik.

Na przełomie sierpnia i września rusza rekrutacja do klubu. Zgłosić może się każdy zainteresowany. Szczególne zaproszenie kierowane jest do dzieci i młodzieży. Z działalnością klubu będzie można zapoznać się podczas bezpłatnych pokazów oraz treningów.Zapraszamy do naszego klubu każdego, kto chciałby grać i stworzyć fajne sportowe miejsce, z dobrą atmosferą, gdzie trening i członkostwo nie ogranicza się tylko od godziny do godziny. Stwórzmy razem fajny klub – podsumowuje Iwona Rosik.

 

Griffin's Spin"
•(budynek Mabo B Zone Club)
• ul. Welecka 2, 72-006 Mierzyn
• +48-666-587-924
Alex@Griffinspin.com

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2021