Stanisław Soyka na Zamku

Autor takich hitów jak „Tolerancja” czy „Cud niepamięci” wystąpi na szczecińskim Zamku Książąt Pomorskich już w sobotę 24 lipca. W programie koncertu m.in. kompozycje z najnowszej autorskiej płyty.

 

 

21-07-2021
Prestiż

„Muzyka i słowa” to pierwsze od piętnastu lat w pełni autorskie dzieło Stanisława Soyki. Wokalista określa muzykę zamieszczoną na nim jako mieszankę folku, bluesa, reggae i ballady. Piosenki, pomimo różnorodności stylistycznej, są życiowe, prostolinijne, prawdziwe i szczere. Jego autorski album został nominowany do nagrody FRYDERYKA 2020 w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Sam Soyka zapowiada, że na tej płycie nie poprzestanie.

Do napisania własnych tekstów skłonili mnie moi słuchacze, którzy zaczęli pytać kiedy wydam całkowicie autorski repertuar. Praca z tekstami Osieckiej, Miłosza i innych to była piękna, pouczająca przygoda twórcza. Po niemal 15-tu latach niepisania czułem niepewność i onieśmielenie, ale w końcu udało się.” Sądzę, że w 2022 roku wydam je pod roboczym tytułem „Na drugą nóżkę”.


Soyka od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Wokalista, instrumentalista i kompozytor w jednej osobie. Przez lata na scenie wypracowywał swój własny muzyczny styl. Artysta znany jest ze świetnych kompozycji do tekstów wybitnych twórców. Skomponował muzykę do utworów wielu polskich poetów. Podczas koncertu oprócz piosenek z najnowszej płyty nie zabraknie znanych i lubianych szlagierów.

 

Foto. Andrzej Wiktor Mały

Prestiż  
Wrzesień 2021