Hiszpania czy Włochy?

We wtorek rozpocznie się spotkanie pomiędzy Włochami, a także Hiszpanią. Stawką tej rywalizacji będzie awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Czy faworyzowana przez bukmacherów Italia udowodni swoją wyższość na boisku? A może to La FurjaRoja po raz trzeci awansuje po dogrywce? Sprawdźmy, jak prezentują się poszczególne opcje w zakładach bukmacherskich.

 

05-07-2021
Prestiż

We wtorek rozpocznie się spotkanie pomiędzy Włochami, a także Hiszpanią. Stawką tej rywalizacji będzie awans do wielkiego finału Mistrzostw Europy. Czy faworyzowana przez bukmacherów Italia udowodni swoją wyższość na boisku? A może to La FurjaRoja po raz trzeci awansuje po dogrywce? Sprawdźmy, jak prezentują się poszczególne opcje w zakładach bukmacherskich.

 

Włochy

 

Włosi idą niczym burza przez Mistrzostwa Europy. Italia już przed turniejem była wskazywana na faworyta całej imprezy, jednak zakłady bukmacherskie wyżej oceniały szanse między innymi Francji, a także Anglii. Podopieczni Roberto Manciniego pokazują od początku imprezy, że należą do ścisłego grona europejskiej piłki, nie przeszkodził im nawet brak udziału w poprzednich Mistrzostwach Świata.

 

Siłą reprezentacji Włoch jest przede wszystkim solidna defensywa, jednak wielu ekspertów zwraca uwagę na środek pola, który decyduje o tym, jak prezentuje się cała drużyna. We włoskich mediach pojawiły się nawet artykuły sugerujące, że Jorginho może być kandydatem do Złotej Piłki, jeśli Italia wygra te rozgrywki. Doskonale prezentują się również jego koledzy ze środka pola, w zależności od tego, kto występuje u jego boku.

 

Włosi do tej pory na całym turnieju stracili zaledwie dwie bramki. Jedną po rzucie rożnym w dogrywce z Austrią, a drugą po rzucie karnym w pojedynku z Belgią. Trzeba jednak podkreślić, że w tym spotkaniu mieli sporo szczęścia, ponieważ RomeluLukaku nie wykorzystał doskonałej okazji do zdobycia bramki.

 

Agenci w garniturach już mogą szykować się do wzmożonej pracy po Euro 2020, ponieważ Włosi doskonale zaprezentowali się na tym turnieju.

 

 

Statystyki – Włochy:

 

Włosi nie stracili gola na Euro 2020 z otwartej gry.

Italia jest niepokonana od 2018 roku, kiedy to przegrała z Portugalią.

Włosi wygrali 13 ostatnich meczów, jeśli wliczymy w to zwycięską dogrywkę z Austrią.

Italia wygrała ostatnie spotkanie tych drużyn na wielkiej imprezie.

Włosi pokonali tego przeciwnika tylko raz na pięć ostatnich meczów.

Italia ma na koncie dwie porażki w pięciu poprzednich starciach z Hiszpanią.

Włosi tylko raz zachowali czyste konto w pięciu ostatnich meczach z La FurjaRoja.

Włosi w 12 z 13 ostatnich meczów nie stracili gola w regulaminowym czasie gry.

 

 

Hiszpania

 

Hiszpańskie media przed rozpoczęciem turnieju obawiały się o los swoich piłkarzy. Faza grupowa niejako potwierdziła te przewidywania, ponieważ do ostatniej kolejki podopieczni Luisa Enrique musieli drżeć o awans do kolejnej rundy. Ostatecznie zadanie udało się zrealizować, ponieważ w decydującym boju pokonali Słowację 5:0. Było to spotkanie, w którym trener zdecydował wrócić się do podstaw i postawił na kilku liderów, którzy byli odstawieni na początku tego turnieju. Od momentu powrotu Azpilicuety, a także Busquetsa Hiszpania nie przegrała żadnego meczu. Jedno zwycięstwo ze Słowacją, a także dwa remisy w regulaminowym czasie gry z Chorwacją, a także Szwajcarią – ostatecznie przemienione w zwycięstwa.

 

Przed meczem z Włochami Hiszpania nie będzie i nie jest faworytem w opinii zakładów bukmacherskich. Wyżej oceniane są szanse przeciwnika, jednak nie można zapominać, że mówimy o doświadczonym zespole, którego zawodnicy wiedzą, jak wygrywać nie tylko ważne mecze, ale przede wszystkim z Italią. Ostatnie spotkanie tych drużyn na wielkiej imprezie zakończyło się triumfem Włochów, jednak wtedy to Italia była underdogiem.

 

Bardzo ciekawym aspektem tej rywalizacji może być kwestia posiadania piłki. Włosi na tym turnieju doskonale radzą sobie z prowadzeniem gry i zdominowali każdego przeciwnika w tym aspekcie. Tym razem zmierzą się z rywalem, który bazuje na tego typu stylu gry, dlatego też będziemy świadkami bardzo ciekawego starcia. Kursy od zakładów bukmacherskich w tym rynku są mocno wyrównane, co sugeruje, że to może się potoczyć w dwie strony. Włosi powinni postawić na wysoki pressing, natomiast Hiszpanie na minimalnie wyższe posiadanie.

 

 

Statystyki – Hiszpania:

 

Hiszpania zdobyła gola w dwóch ostatnich meczach z Włochami.

Hiszpania strzeliła przynajmniej jedną bramkę w 4 z 5 meczów na Euro 2020.

La FurjaRoja zachowała dwa czyste konta od początku tego turnieju.

Hiszpanie w fazie pucharowej zanotowali dwa wyniki BTTS.

Hiszpania ma na koncie dwa kolejne mecze bez przegranej z Włochami.

Ostatnia porażka Hiszpanii z Włochami miała miejsce na Euro 2016.

Hiszpanie w dwóch poprzednich meczach nie wygrali w regulaminowym czasie gry.

La FurjaRoja przegrała tylko jeden z poprzednich pięciu meczów bezpośrednich z tym przeciwnikiem.

 

 

Co może się wydarzyć w półfinale?

 

Przed nami bardzo ciekawy pojedynek, w którym bardzo ciężko jest wskazać faworyta. Hiszpania na tym turnieju z pewnością nie jest monolitem, co widać po grze defensywnej tego zespołu. Do tej pory w każdej rywalizacji podopieczni Luisa Enrique stracili przynajmniej jednego gola od czasu meczu z Polską. Wyjątkiem jest tutaj jedynie pojedynek ze Szwecją, w którym zremisowali 0:0, trzeba jednak podkreślić, że piłkarze Trzech Koron zmarnowali w tym spotkaniu dwie doskonałe okazje do zdobycia gola. Bramka z obu stron jest możliwa, co pokazała poprzednia runda. Włosi wygrali z Belgią, jednak po raz pierwszy w tym turnieju nie zachowali czystego konta w regulaminowym czasie gry. Hiszpania ma na koncie 3 wyniki BTTS w poprzednich 4 starciach, co najlepiej obrazuje, jak spore szanse są na takie zakończenie. Z drugiej strony można powiedzieć, że spotkania półfinałowe na tym poziomie rzadko kiedy kończą się tak otwartym scenariuszem. Na minus dla Italii będzie z pewnością nieobecność lewego obrońcy, którego zastąpi Emerson, a ten nie jest najlepszym defensorem i ma więcej atutów w grze ofensywnej.

 

Początek spotkania na Wembley we wtorek o 21:00, a do tego czasu znajdziesz ofertę przedmeczową w Totolotek zakłady bukmacherskie na ten pojedynek. Minimalnym faworytem są Włosi, ale na tym etapie nie ma pewniaczków!

 

 

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów. Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.totolotek.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 02.04.2019 r., na okres sześciu lat, o nr PS4.6831.8.2018.

 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

 

Prestiż  
Wrzesień 2021