Jaki materac taki sen

27-01-2021
Prestiż

Poranne bóle kręgosłupa to problem, z którym zmaga się wiele osób, niezależnie od wykonywanego zawodu, trybu życia czy wieku.

Dłuższe ignorowanie tego problemu może prowadzić do powstania poważnych zwyrodnień i urazów, których leczenie pochłonie dużo pieniędzy i czasu. Dobrym sposobem na uniknięcie takich problemów jest wymiana materaca, a obecnie polecanymi konstrukcjami są te z wypełnieniem wykonanym z pianki. Dowiedz się, dla kogo dobrym rozwiązaniem będą materace piankowe, by wiedzieć, czy taka konstrukcja okaże się dobrym rozwiązaniem w Twojej sypialni.

Ulga dla pleców

O tym, jak poważnym problemem może okazać się niedopasowanie materaca do potrzeb użytkownika, przekonał się każdy, kto budził się niewyspany lub cierpiał na poranne bóle pleców, karku czy ramion. Powodem powstanie tych niedogodności było niewystarczające podparcie kręgosłupa, który podczas snu znajdował się w niewłaściwej pozycji. Dobrym sposobem na zmianę takiego stanu rzeczy może okazać się wymiana starego materaca na nowy model – na który jednak warto zdecydować się w pierwszej kolejności?

Prym wiodą obecnie materace piankowe, których wkładka wykonana jest z miękkiego, elastycznego materiału dostosowującego się do kształtu sylwetki i ciężaru ciała użytkownika. Dzięki temu kręgosłup może być podpierany na całej długości, a mięśnie danej osoby mają szansę na regenerację, by być gotowe na następny dzień pełen wyzwań. Wśród polecanych materacy piankowych znaleźć można te produkowane przez Hilding Anders, skandynawską markę specjalizującą się w tworzeniu i projektowaniu elementów wspierających zdrowy i komfortowy sen. Na sleepinghouse.pl znaleźć można zarówno materace z pianki lateksowej czy wysokoelastycznej, jak i te z wkładką termoelastyczną (np. Hilding Salsa), która aktywnie reaguje na temperaturę ciała użytkownika, dostosowując się do wszelkich krzywizn sylwetki.

Raj dla alergików

Wybierając właściwy materac do łóżka warto również zwrócić uwagę na to, czy materiał wykonania i zastosowane rozwiązania będą wspierać osoby z alergią. Pościele i kołdry hipoalergiczne są obecnie normą i nie inaczej jest w przypadku materacy. W konstrukcjach marki Hilding Anders przygotowano kilka rozwiązań zapobiegających namnażaniu się roztoczy, bakterii czy grzybów. Materac piankowy Hilding Melody ma grubą wkładkę wykonaną z pianki lateksowej, która pełna jest otworów wentylacyjnych zapewniających doskonałą cyrkulację powietrza. Dzięki temu materac szybko odprowadza wilgoć i zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, co będzie świetnym rozwiązaniem w upalne, letnie noce.

Innych konstrukcjach marki Hilding Anders (np. materacach kieszeniowych, o których więcej można przeczytać pod adresem: https://sleepinghouse.pl/16-materace-kieszeniowe) stosuje się również taśmy 3D czy łatwo zdejmowane pokrowce, które można prać w pralce. Pozwala to na utrzymanie wysokiego stopnia higieny, a przy okazji zapewnia świeżość.

Przepis na zdrowy sen

Szukając właściwego materaca piankowego należy zwrócić uwagę na kilka czynników, w tym stopień twardości, wymiary czy materiał wykonania. Nie wszystkie te aspekty są jednak oczywiste na pierwszy rzut oka, dlatego w pierwszej kolejności dobrze jest wybierać materace piankowe pochodzące od sprawdzonych producentów jak Hilding Anders. Ta skandynawska marka jest autorem wielu innowacyjnych rozwiązań dla zewnętrznych podmiotów, w tym Pan Materac by Hilding Anders i Sleepmed by Hilding Anders. Co więcej, materace piankowe Hilding Anders są rekomendowane przez zdrowykregoslup.pl.

 

Foto: materiały prasowe

 

Prestiż  
Listopad 2021