Bezpiecznie na nartach

14-01-2021

Sezon zimowy trwa, a my czekamy wciąż na zniesienie obostrzeń sanitarnych i znak, że możemy wyruszyć na górskie stoki, by cieszyć się nie tylko widokiem ośnieżonych szczytów ale także czerpać przyjemność z jazdy na nartach.

Ubezpieczenie narciarskie przyda się nie tylko w jednym sezonie, to także dobre zabezpieczneie na przyszłość.

Nie tylko polisa 

Najlepszą i najskuteczniejszą ochroną przed konsekwencjami finansowymi niektórych zdarzeń jest oczywiście ubezpieczenie narciarskie, ale dobrym dopełnieniem jest również karta EKUZ. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to dokument unijny, który potwierdza nasze prawo do bezpłatnego leczenia w każdym państwie UE https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/a/komu-kiedy-i-gdzie-potrzebna-jest-karta-ekuz/6.html

Kiedy przyda nam się polisa 

  1. Gdy będziemy potrzebować pomocy medycznej

Każde ubezpieczenie narciarskie gwarantuje pokrycie kosztów opieki medycznej poza granicami kraju. Jest to bardzo istotne, ponieważ ceny w klinikach znajdujących się w popularnych kurortach potrafią przyprawić o zawrót głowy. Warto sprawdzić jakie procedury medyczne „refunduje Twój ubezpieczyciel”.

  1. Gdy spowodujemy wypadek

Na stoku nietrudno o niebezpieczne zdarzenie. Jeśli będziemy sprawcą wypadku, w którym ucierpią osoby trzecie, ubezpieczyciel pokryje koszty związane z odszkodowaniami. Warunkiem jednak jest to, byś podczas zdarzenia bnie być pod wpływem alkoholu.

  1. Gdy spotka nas nieszczęśliwe zdarzenie

Jeśli w wyniku nieprzewidzianego zdarzenia nasz stan zdrowia ulegnie znacznemu pogorszeniu, nie zostaniemy w potrzebie. Ubezpieczyciel wypłaci nam stosowne środki na leczenie lub rehabilitację. Pieniądze zostaną przekazane rodzinie lub osobom upoważnionym, gdy w wyniku wypadku poniesiemy śmierć.

  1. Gdy uszkodzimy sprzęt 

Narty to drogi sport, a dynamiczne zjazdy bardzo często prowadzą do uszkodzenia sprzętu. W takiej sytuacji otrzymujemy odszkodowanie. Warto dowiedziec się jedynie, czy ubezpieczyciel obejmuje swoją ochroną narty z wypożyczalni.

Warunki ubezpieczenia

Jeśli chcemy dowiedzieć się więcej o polisie, która nas interesujpowinniśmy zajrzeć do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia). Znajdziemy tam wszystkie informacje o zakresie ochrony oraz ewentualnych wyłączeniach do odpowiedzialności. Ta wiedza przyda nam się w momencie, gdy będziemypotrzebować prawdziwej pomocy.

Jak widzać ubezpieczenie narciarskie to bardzo przydatny produkt, który, pomoże nam przetrwać najtrudniejsze sytuacje. Warto wejść na stronę: https://www.ubezpieczenienarciarskie.pl/ i wybrać polisę, która pasuje najlepiej do tego, czego potrzebujemy. Jak mówi mądre przyszłowie: przezorny zawsze ubezpieczony. 

Prestiż  
Listopad 2021