Bosman dla regionu

02-12-2020

Blisko siedem tysięcy osób zaangażowanych w projekty, ponad 560 wolontariuszy, 16 ton zebranych śmieci, 20 ha wysprzątanych terenów zielonych, 800 kg karmy zebranej dla bezdomnych zwierząt. To tylko niektóre efekty zakończonej właśnie pierwszej edycji programu grantowego „Bosman dla regionu” zorganizowanego przez markę i Browar Bosman w Szczecinie. Transmisja online finału tego programu już w czwartek 3 grudnia o godz. 20.

To konkurs, którego celem jest wsparcie lokalnych inicjatyw społecznych, ekologicznych i infrastrukturalnych, przyczyniających się do podnoszenia komfortu życia mieszkańców regionu oraz stymulujących integrację lokalnej społeczności. O przyznanie grantu Bosmana mogły starać się stowarzyszenia, fundacje, instytuty kultury i sportu, ochotnicze straże pożarne, samorządowe jednostki organizacyjne, ośrodki pomocy społecznej, koła gospodyń wiejskich. Konkurs spotkał się z ogromnym zainteresowaniem. Nadesłano blisko 700 wniosków o grant. Zgłosiły się podmioty z 209 miast i wsi, które wnioskowały łącznie  o 24 mln zł. Spośród nich wyłoniono 22 organizacje, którym przyznano granty o łącznej wartości 551 160, 00 zł. Nagrodzone zostały projekty, które dotyczą wielu obszarów życia. Dzięki nim udało się m.in. wysprzątać tereny zielone i aż 36 km. linii brzegowej rzek, przeszkolić strażaków, zmapować i zlikwidować nielegalne łowiska oraz wyłowić 1,5 km sieci kłusowników, zorganizować zwiedzanie Kołobrzegu dla osób niewidomych oraz ułatwić osobom niepełnosprawnym udział w meczach Pogoni Szczecin, stworzyć mozaiki w przestrzeni miejskiej Szczecina; wspomóc zwierzęta ze schroniska, zapewniając pomoc weterynaryjną i zbierając 10 tys. puszek i 800 kg karmy. Nie zabrakło też takich przedsięwzięć jak zakup łodzi ratunkowej dla OSP.  Druga edycja programu ruszy w przyszłym roku .

Już w czwartek 3 grudnia o godzinie 20.00 Browar Bosman Szczecin podczas finału online zaprezentuje  jak przez ostatni rok zwycięzcy tegorocznej edycji "Bosman dla regionu" wprowadzili w życie swoje projekty. W trakcie audycji pokazana zostanie m.in. nowa formuła programu grantowego na rok 2021 oraz będzie można wygrać unikatowe koszulki Bosmana Szczecińskiego, kufle i inne gadżety związane z tą marką .

Koniecznie dołączcie do wydarzenia!

https://www.facebook.com/events/197875608525018/

Transmisja online na stronie:

www.BosmanDlaRegionu.pl

na kanale YT pod adresem:
https://www.youtube.com/channel/UCNRpRieFs_HVyyYsKtGHCXA
oraz na stronie  partnera medialnego Browaru Bosman wSzczecinie.pl:
https://www.facebook.com/wszczeciniepl

 

Prestiż  
Listopad 2021