Jak się żyje w Szczecinie?

03-08-2020
Prestiż

Szukasz wymarzonego miejsca do zamieszkania? Sprawdź najnowszy Ranking Dzielnic Otodom! Serwis zajmujący się nieruchomościami zapytał mieszkańców 12 miast Polski o koszty życia w poszczególnych dzielnicach. Jak na ich tle wypadł Szczecin?

W zestawieniu pytano o ceny nieruchomości w okolicy oraz m.in. ceny produktów oraz usług. Ankietowani oceniali swoje dzielnice w skali od 1 do 5.

Na czele rankingu znalazł się Białystok. Mieszkańcy miasta uznali, że koszty życia są tu dla kieszeni całkiem przyjazne. Później pojawiły się: Lublin i Bydgoszcz. Najmniej zadowoleni z kosztów życia są zaś mieszkańcy Warszawy, Krakowa i Wrocławia. Szczecin zajął natomiast w rankingu niezłe miejsce! Które obszary naszego miasta naznaczone są wysokimi cenami, a gdzie można odetchnąć z ulgą?

Z ogólnopolskiego zestawienia wynika, że Szczecin znalazł się na 4 miejscu klasyfikacji. Najbardziej przyjazną dla portfela obszarem miasta jest Międzyodrze – Wyspa Pucka. Z największymi kosztami wiążą się obecnie centrum oraz Warszewo, które w ostatnim czasie cieszy się rosnącą popularnością.

Pełny ranking Otodom: https://www.otodom.pl/wiadomosci/ranking-dzielnic/bia%C5%82ystok-na-czele-rankingu.

foto: pixabay