Na jakich warunkach można wypożyczyć samochód w Szczecinie?

28-07-2020
Prestiż

Wypożyczenie samochodu to dobre rozwiązanie w wielu sytuacjach. Wakacyjny wyjazd, przylot samolotem na lotnisko, podróż służbowa, awaria własnego samochodu – każde z tych zdarzeń sprawia, że poszukujemy korzystnej oferty wynajmu. Jakie warunki trzeba spełnić w Szczecinie, by wypożyczyć auto?

Rezerwacja

Planując wynajęcie auta, warto zarezerwować je wcześniej. Dzięki temu zyskujemy pewność, że wybrany przez nas model będzie czekał o ustalonej porze. Rezerwacji można dokonać on-line. Najlepiej wybrać wypożyczalnię, w której już w momencie rezerwacji poznamy całkowite koszty wynajmu. Można też na spokojnie zapoznać się z regulaminem firmy. To także dobry moment na zamówienie wyposażenia dodatkowego, jak np. fotelika dla dziecka czy GPS. Zarezerwowane auto będzie na nas czekało w wybranym miejscu. W firmie carfree.pl nie zapłacimy za podstawienie samochodu na lotnisko.

Formalności

Po odbiór samochodu należy zgłosić się z dokumentem potwierdzającym tożsamość. Może to być dowód osobisty lub paszport. Należy mieć ukończone 21 lat. Konieczne jest też okazanie czynnego od co najmniej roku prawa jazdy. Carfree.pl nie wymaga zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej. Jednak w innych wypożyczalniach należy być przygotowanym na ten dodatkowy wydatek. Przed podpisaniem umowy należy uważnie się z nią zapoznać. Ostatnią czynnością przed odbiorem kluczyków jest podpisanie protokołu odbioru samochodu. Zgłaszamy do niego wszystkie widoczne usterki. Polecamy również lekturę innej publikacji: Miałeś wypadek? Sprawdź, jak wynająć samochód z OC sprawcy.

O czym nie wolno zapominać?

Niektóre wypożyczalnie stosują limit kilometrów. Warto upewnić się, czy tak jest w przypadku wybranej przez nas firmy. Za przekroczenie limitu konieczna będzie dopłata. Zazwyczaj auto podstawiane jest po zatankowaniu. Dlatego należy je odstawić również zatankowane i czyste. Sytuacje takie jak wyjazd za granicę czy drugi kierowca, należy wcześniej zgłosić. W przeciwnym razie może to zostać uznane za złamanie regulaminu.

Warunki wynajmu powinny być ściśle określone w umowie. Dlatego zawsze należy się z nią dokładnie zapoznać przed podpisaniem. Pozwoli to uniknąć nieporozumień i dodatkowych kosztów.

foto: mat. prasowe

Prestiż  
Lipiec 2021