Święta i Sylwester w Szczecinie – przegląd wydarzeń

03-12-2018

Grudzień w Szczecinie zapowiada się bardzo ciekawie. Oto kilka wydarzeń, które warto wziąć pod uwagę. Wśród nich są jarmarki, spektakle, koncerty i warsztaty. Zobaczcie, gdzie warto się wybrać, by poczuć magię Gwiazdki lub świetnie bawić się podczas sylwestrowej nocy!

Różne miejsca, Świąteczny tramwaj

6 grudnia na szczecińskie tory wyjedzie mikołajkowy tramwaj. Będzie nim można jeździć za darmo przez 3 określone dni. Świąteczny pojazd pojawi się na trasie: Dworcowa – Brama Portowa – pl. Kościuszki – al. Boh. Warszawy – pl. Gałczyńskiego – al. Wojska Polskiego – pl. Szarych Szeregów – pl. Grunwaldzki – pl. Rodła – Matejki Filharmonia – pl. Żołnierza Polskiego – Brama Portowa – Wyszyńskiego – Dworcowa. Odjazdy z ulicy Dworcowej zaplanowano o godz.: 15.50; 16.40; 17.30; 18.20; 19.10. Kolejne kursy odbędą się 14 i 21 grudnia.

06., 14 i 21.12.18., start: Dworcowa / przejazd bezpłatny

Zielona Moda, Warsztaty robienia wianków bożonarodzeniowych

Wianek oznacza pełnię, nieskończoność, skupia wokół siebie rodzinę i bliskich. Zawieszony na drzwiach – zaprasza do domu. Zielona Moda z okazji zbliżającej się Gwiazdki organizuje mikołajkowe warsztaty, podczas których będzie można przygotować świąteczne wianki. A wszystko przy aromatycznej kawie oraz smakowitych łakociach! Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały. Czas trwania warsztatów to 1.5 h.

06.12.18., godz. 17.30, Zielona Moda / 100 zł

Lulu Club, Jackpot & Floating Orchestra

Muzyczne wydarzenie "Merry Little Christmas" to wieczór z amerykańską piosenką świąteczną. Największe przeboje zimowe zaprezentują Jackpot & Floating Orchestra. Nie zabraknie takich hitów jak: "White Christmas", "All I want for Christmas is You", "Baby, it's cold outside" czy "Jingle bells". Wyjątkową niespodzianką i szczególnym wydarzeniem będzie występ magicznego The Dream Catchers –  grupy śpiewających przyjaciół, chóru gospel pod batutą Abrahama III Kennera. Świąteczny koncert poprowadzi Szymon Kaczmarek.

17.12.18., godz. 19.00, Lulu Club / ceny biletów: 50 zł

Pleciuga, „Bałwan i inni”

Teatr Lalek na grudzień przygotował dla najmłodszych widzów spektakl, który idealnie wprowadzi odbiorców w świąteczny czas. Bałwan i inni” to historia Królika, który poszukuje Pleciugi, by ta opowiedziała mu piękną bajkę. Wędrując, zabiera on małemu Mikołajkowi sanie z prezentami. Na poszukiwanie tak cennego bagażu wyruszają baśniowe postaci: Krasnoludki, Wilk, Bałwan i Wszystkowiedźma. Przedstawienie jest interaktywne – widzowie mogą zadecydować, w którą stronę pójdą aktorzy w poszukiwaniu innych bohaterów. „Bałwan i inni” to historia, która wprowadza w świąteczny nastrój, a także pozwala widzom pomarzyć o zimowych zabawach! Po spektaklu dzieci odwiedza Święty Mikołaj, w związku z tym opiekunowie powinni przed przedstawieniem zgłosić się do magazynu elfów.

grudzień, różne dni i godziny, Pleciuga, Duża Scena/ ceny biletów: różne

Zamek, Jarmark Bożonarodzeniowy

W drugi grudniowy weekend na Zamku Książąt Pomorskich rozpocznie się świąteczny jarmark. Już po raz siódmy instytucja zaprasza dorosłych i dzieci na dziedzińce budowli, przystrojone w pachnące drzewka choinkowe i barwną iluminację. Jarmark Bożonarodzeniowy na zamku to bogaty program artystyczny oraz liczne stoiska m.in. z rękodziełem, produktami regionalnymi, ozdobami i upominkami świątecznymi. Na dzieci będzie czekać Święty Mikołaj, karuzela wenecka oraz ciekawe zajęcia czy konkursy.

8-9.12.18., godz. 11.00-20.00/ 11.00-22.00, dziedzińce zamku/ wstęp bezpłatny

centrum miasta, Szczeciński Jarmark Bożonarodzeniowy

14 grudnia wystartuje szczeciński jarmark świąteczny. Na 10 dni 3 place naszego miasta zamienią się w magiczną krainę. Na odwiedzających czeka moc atrakcji i niespodzianek, w tym  drewniane domki z przeróżnym asortymentem, jemiołowy zakątek, karuzela oraz hala namiotowa. W tej ostatniej będą prowadzone warsztaty i animacje. Każdego popołudnia hala będzie zaś zamieniać się w salę kinową. Na miejscu będą leżaki, koce i ogrzewacze. Wśród świątecznych projekcji filmowych „Kevin sam w domu”, „To właśnie miłość” czy „Grinch: świąt nie będzie”.

14-23.12.18., godz. 12-20 (pon-czw), 10-22 (pt, sb, nd), Aleja Kwiatowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Lotników / wstęp bezpłatny

OFF Marina, Świąteczny Bazar Smakoszy

Podczas bazaru będzie można wypełnić swoje torby i koszyki doskonałymi produktami ekologicznymi,  regionalnymi, najlepszymi winami oraz inną żywnością sezonową. Wśród nich znajdą się m.in. pieczywo, przyprawy, owoce, warzywa, soki, przetwory, nabiał, mięso, wędliny, oliwy, miody, kawy, herbaty, wypieki, desery, a nawet naturalne kosmetyki. Niemal wszystkiego można będzie przed zakupem spróbować lub skonsumować na miejscu w towarzystwie przyjemnej muzyki. Znajdziecie także miejsce bookcrossingu, czyli bezpłatnej wymiany książek pomiędzy dotychczasowymi właścicielami.

22-23.12.18., godz. 10.00-15.00, OFF Marina / wstęp bezpłatny

Filharmonia, Weneckie Boże Narodzenie

Muzyka klasyczna nigdy nie brzmi tak dobrze, jak w okresie Gwiazdki. Filharmonia na grudzień przygotowała więc kilka ciekawych wydarzeń świątecznych. Jednym z nich koncert muzyki dawnej Arte dei Suonatori. Artyści to słynna polska orkiestra barokowa, która stale współpracuje z muzykami z całego świata. W swoim dorobku ma liczne nagrania i projekty koncertowe. Podczas wydarzenia w Szczecinie zespół zaprezentuje repertuar z muzyką kompozytorów związanych z Wenecją. W programie m.in. utwory Vivaldiego, Torellego i Perottiego.

27.12.18., godz. 19.00, Filharmonia, Sala Kameralna / ceny biletów: 45-60 zł

Opera, Wieczór Sylwestrowy

W szczecińskiej operze w sylwestrowy wieczór będzie można zobaczyć „Kuchenne tajemnice mistrza Rossiniego". Spektakl muzyczny to dowcipne widowisko, przyprawione smakiem znanych arii operowych, w dressingu doskonałych szlagierów. O czym opowiada? Mistrz Rossini to wielki kompozytor oraz pasjonat gotowania. Pewnego dnia wyczarowuje magiczny posiłek spełniający marzenia i od tego zaczyna się istny potok niezręcznych sytuacji. Największe atuty przedstawienia – soliści, chór, balet oraz muzyka Rossiniego. Słowem: pełen przepych godny magicznej daty!

31.12.18., godz. 20:00, Opera, Sala Główna / cena biletów: 100 – 220 zł

Teatr Współczesny, Sylwester 2018

W tym roku Teatr Współczesny chce hucznie świętować zakończenie roku 2018 i z przytupem wejść w rok 2019. Dla widzów przygotowano wyjątkowy wieczór. Spektakl „Przyszedł mężczyzna do kobiety” zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przedstawienie to przezabawna komedia na aktorski duet. On i ona spotykają się na randce, która zaczyna się… fatalnie. Zaczynają jednak jeszcze raz. Po przedstawieniu organizatorzy imprezy zapraszają na lampkę szampana, gry, zabawy oraz quizy z nagrodami. Wieczór poprowadzą aktorzy teatru – Barbara i Michał Lewandowscy.

31.12.18., godz., 19:00, Teatr Współczesny, Duża Scena / cena biletów: 120 zł

Teatr Polski, Spektakl i Wieczór Sylwestrowy

Szczeciński teatr na magiczną noc przygotował dla swoich widzów 2 propozycje. Jedną z nich jest sylwestrowy spektakl. Zabawa zaczyna się już o 18.00. Organizatorzy imprezy zapraszają na spektakl „Pensjonat Pana Bielańskiego”, a później bufet, szampana oraz loterie fantową. Kolejna propozycja to Wieczór Sylwestrowy. O 22.00 teatr zaprasza na spotkanie w Czarnym Kocie Rudym. Gwarantowane – stylowe wnętrza, wykwintne towarzystwo oraz zabawa do białego rana.

31.12.18., godz., 18.00 lub 22.00, Teatr Polski / cena biletów: 185-170 zł/ 450 zł

foto: pixabay.com


Nowy Numer

gajda