Rendez-vous z Francją

07-11-2018

14 listopada w Szczecinie rozpoczną się kolejne Dni Kultury Francuskiej. W ramach wydarzenia zaplanowano liczne spotkania, lekcje i warsztaty.

Szczecińskie Dni Kultury Francuskiej od lat przybliżają nie tylko sztukę, ale też osiągnięcia technologiczne i naukowe rodzinnego kraju Moliera. Pokazują wszystko, co sprawia, że państwo to należy do grona najbardziej rozwiniętych. Co w programie tegorocznego wydarzenia?

Lekcja pokazowa języka francuskiego, spotkanie autorskie „O tożsamości Francji w oczach Francuzów i innych” z Pierrem-Frédéricem Weberem, Beaujolais Nouveau (święto wina) oraz wieczór przy muzyce frankofońskiej. Dużą atrakcją z pewnością będzie także pokaz filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” oraz spotkanie z reżyserem dzieła – Rafaelem Lewandowskim. Twórca pochodzi z rodziny francusko-polskiej, a jego debiutem fabularnym był „Kret” z 2010 roku. Tym razem przedstawił opowieść o życiu prof. Zygmunta Lubicz-Zaleskiego, historyka i krytyka literatury, tłumacza, poety oraz publicysty.

Impreza potrwa do 21 listopada. Organizatorami wydarzenia są m.in. Stowarzyszenie Alliance Française w Szczecinie i Ambasada Francji w Polsce.  

zdjęcie: pixabay.com


Nowy Numer

gajda