Wspólne śpiewanie dla Niepodległej

06-11-2018
Prestiż

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Opera na Zamku przygotowała niezwykłe wydarzenie. W najbliższą niedzielę, 11 listopada, muzyczny teatr zaprasza na wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych.

 Utwory zostały wybrane na drodze konkursu. Na koncercie zatytułowanym „700 głosów na 100 lat niepodległości” usłyszymy najbardziej popularne piosenki, wpisane w naszą kulturę i tradycję, m.in. „Czerwone maki na Monte Cassino”, „Mury”, „Wojenko, wojenko”, „Biały krzyż”, „Serce w plecaku”, „O mój rozmarynie” czy „Rozkwitają pąki białych róż”.  Muzykami kierować będzie Małgorzata Bornowska. Podczas wydarzenia, prócz chóru i orkiestry, wystąpią widzowie – zarówno starsi, jak też młodsi. Każdy uczestnik niezwykłego koncertu otrzyma śpiewnik na pamiątkę.

 Według organizatorów wydarzenie jest doskonałym spektaklem dla rodziców z dziećmi, dziadków oraz przyjaciół. Co więcej, z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości bilety na ten koncert kosztują jedynie 100 groszy. Początek wydarzenia 11 listopada o godz. 17.00.

Fot. T. Seidler