Superbohaterowie zbierają na auto

29-10-2018
Andrzej Kus

Pomagają często nieuleczalnie chorym dzieciom. Odwiedzają je w szpitalach całej Polski. Liga Superbohaterów prowadzi zbiórkę funduszy na samochód, który pozwoli jej dotrzeć w najdalsze zakamarki kraju. 

Szczecińska Liga Superbohaterów słynie z tego, że od lat pomaga bardzo chorym dzieciom. Odwiedza je w szpitalach, hospicjach, domach dziecka. Robi to na zasadzie wolontariatu. Jedyną nagrodą jest uśmiech maluchów, dla których odwiedziny Batmana, Supermana, czy Deadpoola są największym marzeniem.

– Nasza Liga liczy obecnie 14 osób. Do dzieci chodzimy średnio raz na dwa tygodnie. Przynosimy maluchom prezenty. Jeśli mają siłę bawimy się z nimi. Jeśli już jej nie mają rozmawiamy i żartujemy. To im pomaga. Lekarze twierdzą, że takie odwiedziny to najlepsza kuracja. Dzieci zapominają o bólu i cierpieniu. Nie myślą o przyszłości i skupiają się na czymś zupełnie innym – opowiada Tomasz Gierwiatowski, założyciel Ligi.

Superbohaterowie nie skupiają się wyłącznie na Szczecinie. Współpracują także z Fundacją „Mam marzenie”. Jeżdżą po całej Polsce. Zdarza się jednak, że na przeszkodzie w dotarciu do dzieci staje odległość. I tutaj liga, która pomaga od dnia, w którym powstała, liczy na pomoc darczyńców.

– Nie byliśmy w Białymstoku, Krakowie, Rzeszowie. Tam też są chorzy, których marzenie możemy spełnić. Nie mamy możliwości, by ze strojami czy zbrojami dotrzeć na miejsce pociągiem. Dlatego rozpoczęliśmy zbiórkę na samochód, który będzie służył na potrzeby Ligi Superbohaterów. Prowadzona jest na portalu zrzutka.pl. Chcemy kupić większe auto, z salonu, jednak używane. Bezpieczne, z małym przebiegiem. Takie, by nie „brało” dużo paliwa. Będziemy jeździli nim w długi trasy. To auto jest potrzebne do tego, by spełniać marzenia dzieci. Chcemy to robić i będziemy. Do tej pory pożyczaliśmy samochód to z wypożyczalni, to od znajomych. Generowało to potężne koszty. Chcemy usprawnić teraz naszą misję i wierzymy, że nam się to uda – podsumowuje Gierwiatowski.

Link do strony, gdzie można przelać pieniądze znajdziemy na oficjalnym profilu wolontariuszy: www.facebook.com/LigaSuperbohaterow/

foto: Jarosław Gaszyński

Prestiż  
Kwiecień 2021