Westival 2018 – Mieszkam w mieście

28-09-2018
Prestiż

Przed nami 12. edycja Westivalu, czyli jednego z największych w Polsce przedsięwzięć dedykowanych architekturze. Tematem tegorocznego wydarzenia będzie przestrzeń mieszkalna i jej miejsce w mieście.

 

Westival to nie tylko spojrzenie na architekturę, ale także na miasto – w kontekście urbanistycznym i przede wszystkim społecznym. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się pod hasłem „Mieszkam w mieście. Realia i alternatywy”. Kuratorem Westivalu zostanie Grzegorz Piątek – krytyk architektury, kurator, publicysta, a z wykształcenia architekt.

12. wydaniu będą towarzyszyć prezentacje, prelekcje, warsztaty, wystawy, filmy, wycieczki, wydawnictwa i przede wszystkim długie rozmowy o mieście. Wśród gości pojawią się m.in. autorki głośnych książek – Anna Cymer, Dorota Jędruch, Beata Chomątowska czy Magdalena Matysek-Imielińska. W panelach dyskusyjnych wezmą udział znani architekci z prestiżowych pracowni oraz specjaliści, m.in. Wojtek Kotecki, Zbigniew Maćków, Łukasz Pancewicz oraz Mikołaj Lewicki i Mateusz Halawa. Na uwagę zasługują także tematyczne propozycje filmowe.

Impreza rozpocznie się 12 października. Centrum stanowić będzie Westival Loft w budynku dawnego „Polmozbytu” przy pl. Orła Białego oraz siedziba SARP przy ul. Mariackiej.

Pełny program festiwalu można znaleźć na stronie www.westival.pl.

Prestiż  
Lipiec 2021