Kierowco, a czy Ty już się przebadałeś?

07-09-2018

Tylko do 11 września trwa projekt Truckers Lab, dzięki któremu kierowcy zawodowi mogą w trasie sprawdzić stan swojego zdrowia. Akcja organizowana jest przez firmę Mercedes-Benz Trucks Polska, Truckers Life oraz portal RoadStars.com. Lokalnie w ideę zaangażowany jest autoryzowany dealer Mercedes-Benz TRUCK Mojsiuk.

 

Pomysł na objazdowe badania zrodził się w odpowiedzi na alarmujące dane o stanie zdrowia kierowców zawodowych. Większość z nich cierpi na nadwagę lub otyłość, a to prosta droga do zawału i innych chorób zawodowych. Wielu z nich ma też problemy z układem kostno-stawowym czy sercowo-naczyniowym. Projekt Fundacji Truckers Life, Mercedes-Benz Trucks Polska i portalu RoadStars.com, ma zmienić te statystyki.

W ramach Truckers Lab kierowcy mogą zmierzyć ciśnienie, poziom glukozy, cholesterolu oraz poddać analizie skład swojego ciała. Jak mówi Igor Kaczorkiewicz z Mercedes-Benz Trucks Polska: „Troska o komfort pracy oraz zdrowia kierowców jest dla nas kluczowa. Uważamy, że naszą rolą jest zwiększenie świadomości na temat szkodliwych skutków siedzącego trybu wśród osób wykonujących tę pracę na co dzień, dlatego do akcji dołączyliśmy jako partner strategiczny. W latach ubiegłych braliśmy udział wraz z Fundacją w promowaniu ćwiczeń wśród kierowców poprzez montaż siłowni, które można znaleźć przy wybranych parkingach oraz w Autoryzowanych Serwisach Mercedes-Benz Trucks”.

Lokalnym partnerem akcji jest Mercedes-Benz TRUCK Mojsiuk, który bierze w niej aktywny udział. Firma postanowiła wyjść naprzeciw kierowcom. W myśl hasła „zdrowy kierowca, bezpieczne drogi”. Dodatkowym bonusem dla kierowców, podczas wydarzenia, będzie możliwość zapoznania się z nowym Mercedesem-Benz Actros. Doradca handlowy zapozna chętnych z nowym modelem i jego funkcjami. Tym samym, MB Mojsiuk chce dać kierowcom możliwość zapoznania się z nowoczesną technologią, która ułatwi im pracę, zwiększy bezpieczeństwo oraz komfort zdrowotny.

W naszym regionie kierowcy będą mogli się przebadać na stacji BP Kołbaskowo (10.09.) i Oktan Sławno (11.09.). Więcej informacji o akcji znajdziecie na Facebookach – Truckers Life oraz Mercedes-Benz Mojsiuk.

zdjęcie: mat. prasowe

 


Nowy Numer

gajda