Szczecinianka Roku

21-05-2018
Panna Lu

Anita Agnihotri (na zdjęciu - od lewej z siostrą Rati), była Miss Indii, właścicielka legendarnej restauracji Bombay i promotorka kultury Indii w Polsce, otrzymała zaszczytny tytuł Szczeciniaki Roku 2017.

Plebiscyt już po raz ósmy zorganizowało Stowarzyszenie Kobiety dla Szczecina i Regionu. Jego celem jest wyłonienie kobiet niezwykłych, które aktywnie działają na rzecz miasta i angażują się w jego rozwój. Anita Agnihotri już od ponad 40 lat uczy szczecinian smaków swojego kraju. Zorganizowała setki eventów, które przybliżyły nam jej ojczyznę, na każdy możliwy sposób i sprawiły, że stała się jednym z symboli Szczecina. Niebawem odbiera nominację na stanowisko konsula honorowego Indii, Michał Kwieciński zrealizuje  film fabularny na temat jej życia a dokładnie fragmnetu, który zadecydował o jej żciu w Szczecinie. Produkcja ma szansę stać się międzynarodowym przebojem.

Tytuł Szczecinianki Roku według czytelników Kuriera Szczecińskiego powędrował do projektantki Sylwii Majdan. Z kolei Eko Szczecinianką Roku 2017 została organizatorka Rowerowego Dnia Kobiet oraz spotkań pod hasłem "Pokazy Slajdów z Wypraw Rowerowych" - Joanna Olszowska.

fot.Panna Lu