Moda, która pomaga

09-05-2018

Wiosną zeszłego roku Interact Szczecin International przygotował charytatywny pokaz mody „Fash’n’Act”, aby pomóc swojej chorej koleżance Roksanie – uczennicy II LO im. Mieszka I w Szczecinie.

Licytowano specjalnie przygotowane kreacje i autorską kolekcje biżuterii; na dziedzińcu Muzeum Narodowego odbył się pokaz mody. W tym roku młodzież pragnie pomóc, chorującej na białaczkę szpikową Gabrysi Maculewicz. W związku z zeszłorocznym sukcesem zbiórki oraz złą sytuacją Gabrysi, druga edycji pokazu mody Fash’n’Act odbędzie się w czerwcu.

Mentorem artystycznym tej edycji została projektantka Anna Gregorczyk. Projektowanie ukończyła na prestiżowej Akademii Sztuki w Łodzi, ma na koncie kilka niekonwencjonalnych pokazów, grono zadowolonych klientów odwiedza jej atelier AGG, ponadto Anna Gregorczyk wykłada na Akademii Sztuki w Szczecinie. Projekt Fash’n’Act to idea składająca się z dwóch etapów. Pierwszy to warsztaty projektowania na które od marca do maja uczęszcza młodzież szkolna ze Szczecina przygotowując kolekcję ubrań. Następnie odbywa się finalny pokaz mody z udziałem modeli wybranych na castingach w liceach w Szczecinie.

Impreza odbędzie się w Trafostacji Sztuki 16 czerwca o godz.17.