Życie biurwy

03-01-2017

Codziennie rano Dorota przychodzi do pracy nieumalowana, przemyka się po cichu do to toalety i wymiotuje. A potem, ściśnięta wpół, nakłada gruby make-up, wraca do swojego biura, jak czarodziejka, przyrządza kawę, wrzucając do niej niewidzialne mikstury niezłomności. Po czym obleka się w uśmiech i zasuwa do późnych godzin. A wieczorem wypija butelkę wina…
 
„Biurwa”, powieść Sylwii Kubryńskiej obnaża absurdy urzędniczego świata, gdzie nikt nie jest „od tego”, z którego logika już dawno uciekła. „Zaczęło się od ufarbowania długich włosów na rudo. Potem była trwała. Potem było znów farbowanie. Potem cięcie. Kolejne ciecie i kolejna farba. Cięcie. Farba. Cięcie. Farba. Coraz krótsze cięcie. Coraz jaskrawsza farba. Aż wreszcie powiedziałam wczoraj po południu, po pięciu latach pracy, po tygodniu uspokajania się winem, po miesiącu nierozmawiania z dzieckiem, powiedziałam do tej miłej pani fryzjerki: Proszę obciąć mi głowę.”
 
Sylwia Kubryńska to pisarka i felietonistka „Wysokich Obcasów”. Napisała m.in. bestsellerową powieść „Kobieta dość doskonała”. Teraz ukazała się jej najnowsza książka pt. „Biurwa”.Kubryńska składa się głównie z emocji, dlatego jej teksty wywołują śmiech, łzy i furię. Jednocześnie.

Nowy Numer