Free i nie tylko blues

07-10-2015

Jedno z najpopularniejszych miejsc na koncertowej mapie Szczecina – Free Blues Club rusza z impetem w nowym sezonie. Warto wybrać się tam tej jesieni choć kilka razy.

Wśród październikowych atrakcji ciekawie zapowiada się koncert Leskiego – nowego „songwritera” na polskiej scenie alternatywnej. Pozycja obowiązkowa dla fanów twórczości Bena Howarda czy Skubasa. Lirycznie i z pazurem. Skoro mowa o pazurach, to te ostro zakończone nosi od 35 lat guru polskiego heavy metalu – grupa Turbo. „Ostatni wojownicy” pod dowództwem Wojciecha Hoffmana dadzą czadu i to dosłownie.

Mistrz gitary basowej – Wojtek Pilichowski to kolejna gwiazda Free Blues’a. Świetny muzyk i równie dobry wykładowca: uczy w Warszawie, Veronie i Nowym Jorku. W Szczecinie wystąpi ze swoim triem. Na koniec trochę elektrycznego jazzu i to naprawdę elektrycznego. Dean Brown to wyśmienity gitarzysta znany głównie ze współpracy z Marcusem Millerem i Davidem Sanbornem. Zebrał doskonałą grupę instrumentalistów. Jaką? Trzeba koniecznie sprawdzić na miejscu. Szczegóły: freebluesclub.pl.

Prestiż  
Lipiec 2021