Wściekłe matki

03-11-2014

Spektakl „Projekt: MATKA”  Mateusza Przyłęckiego to przewrotna, pełna ironii i poczucia humoru opowieść o młodych matkach, odkrywających jasne i „ciemne” strony macierzyństwa.

Inscenizacja jest kompilacją tekstów mam, które swoje doświadczenia związane z macierzyństwem opisują na blogach (m.in. „Macierzyństwo bez lukru”,  „Krystyno, nie denerwuj matki!”). Najbliższemu pokazowi (7 listopada, godz.19) produkcji Teatru Kana będzie towarzyszyć Okrągły Stół Wściekłych Matek

Uroki i trudności bycia mamą, opowieść o zmaganiach z samym sobą i otaczającym światem mamą, wywołały publiczną dyskusję.  W Okrągłym Stole, który rozpocznie się po spektaklu wezmą udział, m.in. Małgorzata Łukowiak – blogerka roku, feministka i prawniczka, Patrycja Dołowy - prezeska Fundacji Mama, dr Maciej Duda (UAM) feminista i działacz antydyskryminacyjny. Wśród pytań, które padną znajdą się następujące: Jakimi matkami jesteśmy i jakimi chce nas widzieć otoczenie, Kościół, Państwo? Z jakimi wyobrażeniami wchodzimy w rolę matki? I dlaczego polskie matki są tak bardzo samotne?