Okładka na urodziny

10-10-2014

Polskie wydanie jednego z najpopularniejszych magazynów o modzie na świecie ELLE ma już 20 lat. Autorką jednej z trzech jubileuszowych okładek jest szczecińska stylistka Ewelina Gralak, która na co dzień współpracuje z magazynem.

- Z okazji urodzin chcieliśmy zrobić wyjątkowy numer – mówi stylistka - Z tej okazji jedna modelka wystąpiła w trzech zupełnie innych wydaniach, w trzech różnych miastach Europy. Moja sesja odbyła się w Londynie, gdzie pracowałam z genialną międzynarodową ekipą.

Modelka Marta Dyks występuje w wersji retro, trochę rock’n’rollowej, trochę artystycznie niechlujnej

- To moja pierwsza zagraniczna sesja którą dodatkową produkowałam, ale było warto – wyznaje Ewelina. -  Satysfakcja jaką się ma mijając każdego dnia kioski i wystawy sklepowe jest bezcenna. Kiedy widzisz w tramwajach, kawiarniach w całej Polsce ludzi czytających to pismo, dociera do ciebie jak duży masz zasięg. To ogromny zaszczyt pracować w takim zespole, w końcu ELLE to marzenie wielu dziewczyn.

Ewelina przygodę z modą rozpoczęła od prowadzenia bloga modowego, który z czasem stał się bardzo popularny a jego autorka rozpoznawalną osobą. Wkrótce talent Eweliny został dostrzeżony przez wielki świat mody.

- Dwa lata temu mieszkając w Szczecinie, nigdy bym nie pomyślała, że trafię do tak elitarnego grona, że będę miała szansę pracować z osobami które do tej pory tylko podziwiałam, że będę mieć na to wszystko jakiś wpływ. Do tej pory piszczę w podskokach jak przychodzi do nas z drukarni nowy numer - masz swoją pracę czarno na białym, a w świadomości fakt, że czyta to kilkadziesiąt tysięcy kobiet. Dziwne ale fajne uczucie. Plany są takie, żeby wykorzystać ten moment, możliwości i rozwijać się . Stawiać sobie coraz wyższe cele, i powoli je spełniać. No i teraz ta okładka z Martą, duża nagroda – dodaje z uśmiechem.

modelka: Marta Dyks

zdjęcie: Paul Farrell

stylizacja: Ewelina Gralak

makijaż i manikiur: Natsumi Narita

włosy: Jay Zhang

produkcja: Ewelina Gralak, Kara Becker

 


Nowy Numer

gajda