Pioseny ze sceny

06-05-2014

Życie odmierzane piosenkami - rok jak song, lata komedii, zimy liryki…Wiesław Łągiewka, aktor teatralny, kabaretowy rozlicza się z artystycznym Szczecinem. 
„Pioseny ze sceny” to pięknie wydany album, do którego okładkę zaprojektował znakomity grafik Leszek Żebrowski.- To piosenki specjalnie napisane dla mnie i nie tylko – w ich asyście stoję na scenach teatralnych, estradach i kabaretach. Opowiadają o artystycznym Szczecinie, o życiu przed i za kulisami – mówi Wiesław Łągiewka. Lista współpracowników jest imponująca. Płytę ozdabiają, m.in., Tuwim, Gałczyński, Cummings.
Strona muzyczna to sprawka, m.in. Ryszarda Leoszewskiego, Adama Opatowicza, Zbigniewa Zamachowskiego i Jana Kantego – Pawluśkiewicza. To tylko połowa albumu, drugą część stanowią „Piosenki ze scenki”, czyli zbiór piosenek – gier dla najmłodszych ze słowami, m.in. Artura Daniela Liskowackiego i Henryka Banasiewicza. – Do nagrania tej części albumu sprowokowały mnie moje wnuki. Rola dziadka należy ostatnio do moich ulubionych – dodaje z uśmiechem aktor.Na płycie obok Wiesława Łągiewki śpiewają aktorzy Teatru Polskiego, a także Marta Łągiewka, aktorka Teatru Lalek „Pleciuga”, prywatnie córka artysty.
 
grafika: Leszek Żebrowski

Nowy Numer