Szczecin na Berlinale

08-02-2014

Lila i Janek, uczniowie wielkomiejskiego liceum, należą do generacji, która komunikuje się głównie przez Skype’a i Facebooka. Wraz z przyjaciółmi korzystają z uroków życia beż żadnego limitu. Jednak pewnego dnia Lila nieoczekiwanie zrywa z Jankiem, oskarżając go o zdradę. Zakochany chłopak będzie musiał zapłacić wysoką cenę za niewinny błąd...

"Obietnica" w reż. Anny Kazejak, m.in. serial "Bez tajemnic", to jedyny polski film fabularny, który zostanie pokazany podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Produkcja, która powstała w Szczecinie zostanie pokazana w sekcji "Generation" już 13 lutego. To blok przeznaczony głównie dla młodego widza. W ostatnich latach w tej sekcji nagrodzono Dorotę Kędzierzawską i Katarzynę Rosłaniec."Obietnica" otrzymała dofinansowanie od Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania w wysokości 100 tys. złotych. Film jest koprodukcją polsko-duńską. Polskim producentem jest Opus Film znany z takich tytułów jak "Wymyk" czy "Edi".

Festiwal Berlinale jest jedną z najważniejszych imprez filmowych na świecie.W tym roku o Złotego Niedźwiedzia powalczy 20 filmów. Wśród wielkich nazwisk na festiwalu pojawili się i pojawią, m.in. Wes Anderson, Lars Von Trier, Edward Norton, Bill Murray, Alain Resnais, Catherine Denevue, Uma Thurman i George Clooney. Impreza potrwa do 16 lutego.
 
 
fot. materiały prasowe

Nowy Numer

gajda