TED w Szczecinie

07-12-2013

Dziś Szczecin będzie jednym z 220 miast na świecie w którym odbędzie się dyskusja na temat innowacji oraz roli kobiet we współczesnym świecie. 

W klubie Elefunk (godz.17) odbędzie się kolejna edycja TEDxSzczecin. Podczas wydarzenia będzie można obejrzeć na żywo transmisję prezentacji kobiet z TEDWomen2013 w San Francisco.Wśród nich znajdzie się m.in. Sheryl Sandberg - COO Facebooka, zaliczona do setki najbardziej wpływowych ludzi 2012 roku magazynu Time. Tematyka TEDWomen2013 będzie dotyczyła innowacji we wszystkich jej formach. Nie tylko tych dotyczących technologii ale również walki z ubóstwem, przywództwem czy nowymi formami muzyki i sztuki. Wyjątkowi mówcy opowiedzą o tym co wpływa na innowacje, jak nowe technologie będą kształtowały nasz świat i czy wynalazki pomagają nam żyć lepiej i dłużej. Rejestracja: http://live.tedxszczecin.com/. Wszystkie transmitowane wystąpienia będą w języku angielskim.
 
TED to konferencja naukowa organizowana przez amerykańską fundację non - profit Sapling Foundation. Jej celem jest popularyzacja idei wartych rozpowszechniania z zakresu najnowszych technologii, kultury i nauki. W konferencjach brali udział wybitni naukowcy, działacze, artyści i politycy, m.in. Bill Clinton, Richard Dawkins, Bill Gates, Gordon Brown i Stephen Hawking.
 
 
 

Nowy Numer

gajda