Złote chłopaki

07-03-2013

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecina (przyznawana od 1991 roku) to najważniejsze wyróżnienie kulturalne w mieście. Oprócz statuetki panowie dostali 40 tys. zł i w ten sposób stanęli w szeregu obok takich wybitnych postaci jak reżyser Anna Augustynowicz czy zespół Hey.

- Wielką przyjemnością jest dla nas znaleźć się w gronie tak wybitnych Szczecinian – mówi Adam Zieliński czyli Łona -  Między nami mówiąc myślę, że nie do końca zasłużyliśmy na to wyróżnienie. Na pewno jest to też bodziec do dalszej pracy, choć mogę zapewnić, że i bez niego robilibyśmy dalej muzykę. Pieniędzy jest rzeczywiście sporo, postaramy się je wydać jak najmądrzej.  
Nagroda została przyznana duetowi 15 marca, a już na drugi dzień panowie odbierali kolejną - Złotą Płytę za 15 tysięcy sprzedanych egzemplarzy albumu „Cztery i pół”.

- Dla nas to bardzo dużo, zwłaszcza, że nigdy dotąd nie osiągnęliśmy takiego sukcesu – kontynuuje Łona. -  Z drugiej strony pamiętamy jeszcze czasy, w których, żeby otrzymać Złotą Płytę, trzeba było sprzedać sto tysięcy egzemplarzy... Tak czy inaczej to wielki sukces, cieszymy się, że nasza muzyka znajduje tylu odbiorców.     

W takim razie kiedy nowa płyta?

- Trochę to pewnie potrwa, ale nie zasypiamy gruszek w popiele. Jeden z nas szkicuje już nowe bity, drugi ślęczy nad zarysami tekstów, Bóg jeden raczy wiedzieć, co z tego wyjdzie. Coś jednak wyjdzie na pewno, cierpliwości – uspokaja raper.
Tymczasem duet wraz z The Pimps przygotowuje we współpracy z Radiem Szczecin duży koncert w Studiu S1 (28 kwietnia br). Będzie on transmitowany na antenie radia, a w niedalekiej przyszłości zostanie także wydany na DVD.


Nowy Numer

gajda