Zimowe święto na Gubałówce

27-02-2012

Floating Trippin’ Festival już za nami – impreza ostatecznie odbyła się w mniej zimowej, niż zamierzona, atmosferze, ale było naprawdę ekstremalnie i gorąco!

Organizatorzy nie mieli niestety szczęścia do terminu, ponieważ zimowa aura znów się odwróciła... Niemniej atrakcji na Szczecińskiej Gubałówce nie zabrakło. Po pierwsze było ekstremalnie i snowboardowo – na stokach specjalnie z okazji imprezy powstały dwa ekstremalne tory. Na pierwszym odbywały się widowiskowe zawody w dyscyplinie snowboard oraz Freeski Jam. Drugi to Floating Dirt Park, na którym odbyły się zawody w dyscyplinie MTB – wyczynowa jazda rowerem.

Ponadto było szkoleniowo i rekreacyjnie. Nad całością ekstremalnych zawodów snowboardowych i MTB czuwała grupa EHschool – szkoły sportów ekstremalnych. Instruktorzy kilkakrotnie przeprowadzali szkolenia i prezentowali podstawy dotyczące bezpiecznego sposobu  uprawiania tego typu dyscyplin.

Odbyły się też zajęcia Nordic Walking pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, testy segway, quadów , ćwiczenia koordynacji ruchu na trampolinie snowstyle oraz badania medyczne i profilaktyka zdrowotna w specjalnie przygotowanym Punkcie Promocji Zdrowia.

Doznania artystyczne zapewniły oryginalne rzeźby lodowe – przedstawiające kompleks PAZIM oraz Zamek Książąt Pomorskich. Studenci Akademii Sztuki wykonali też unikatową EKOrzeźbę z materiałów odpadowych udostępnionych przez Remondis. Nie zabrakło też muzyki: na festiwalowej scenie zagrali laureaci przeglądu muzycznego Młoda Nuta ( zespoły Ciastakęs, Favela i Beer Coaster) oraz Dj CapOne. Uświetnieniem całej imprezy było after party pod hasłem „Up In Snow” zorganizowane w klubie P1erwsze Miejsce.

Zimowe święto powstało w wyniku połączenia Floating Trippin' Festival, sklepu Andegrand.pl oraz szkoły sportów ekstremalnych EHschool. Dzięki tej fuzji mogliśmy być świadkiem pierwszej tego typu imprezy w naszym mieście. Organizatorzy mają nadzieję, że uda się zaszczepić tego typu zimową aktywność na przestrzeni naszego miasta w kolejnych latach!
 


Nowy Numer