Głos Polski

21-01-2012

Poprzedni rok zakończył się dla Damiana ogromnym sukcesem – wygrał „The Voice of Poland”, w którym waystąpił w drużynie najbardziej kontrowersyjnego jurora – Nergala. Rok 2012 zapowiada się bardzo interesująco i intensywnie. Wokalista przywitał go we Wrocławiu, gdzie wystąpił na koncercie sylwestrowym TVP 2. Sylwester w pracy mógłby być powodem do narzekań. Ale nie dla Damiana.

– Ja żyję sceną i muzyką, dlatego była to dla mnie ogromna przyjemność, wielka noworoczna feta i świetne przeżycie – opowiada. – Cieszę się, że nie tylko się bawiłem, ale byłem jej częścią.

W programie główną nagrodą był kontrakt płytowy. W tej chwili już intensywnie pracuje nad materiałem dla Universal Music. Toteż nawet w święta nie znalazł chwili na oddech i mówi, że tym razem po prostu… ich nie było. – Nie chciałem zmarnować ani chwili i cały czas pracuję nad materiałem. Chcę, żeby płyta była wynikiem świadomych wyborów, miała „ręce i nogi” – zapewnia. Universal dał artyście w miarę wolną rękę w doborze materiału na płytę. Pierwsze autorskie dźwięki Damiana usłyszymy najpóźniej na początku lutego! 


Nowy Numer

gajda